Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szokassam rá a kiscicám...

Hogyan szokassam rá a kiscicámat a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy kb 3 hetes kiscicát... nem az almos tálba piszkít hanem az alvóhelyére....szeretném rászoktatni az alomra,de amint belerakom ekzdi megenni a köveket és játszik velük meg kaparja...de nem oda piszkít. Segítseketek ://
2012. jún. 3. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Tedd az alomtálcát az alvóhelyre!


A kiscicák ösztönösen szeretik elkaparni a piszkukat. Esetleg tedd az alomtálcálba, kicsit fogd meg a mancsát, és kaparj vele bele az alomba.


Hogy tudja, mire való, tehetsz bele "produktumot", így amikor szagolgatja, megjöhet a kedve, hisz ott már van egy, akkor ott jó helyen lesz.

Elképzelhető, hogy homokkal kéne először próbálkoznod, hátha az ismerős neki, aztán mehet az alom.


Ha napokon belül nem jön rá, hogy az az alomtálca, és neki oda kell, akkor nem is fogja használni.

2012. jún. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a cica még nagyon fiatal, ilyenkor még szopni szoktak és anyjuk megeszi amit pisilnek, kakilnak. Max 1 hónapon belül viszont szobatiszta lesz.


Próbálkozz azzal, hogy akkor tedd bele, ami éppen wc-zni akar. Pl. ha látod rajta, hogy elmélyülten épp rákészül a szarásra. Miután párszor rájött, hogy milyen jó alomba kakálni és hogy ott el is lehet ásni utána már csak oda fog. De mondom, még nagyon pici, legyél vele türelmes.

2012. jún. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy 5 hetes kiscicám van! Saját kézzel neveltem!:)


Ahogy felkel egyből nyávog ilyenkor vagy éhes vagy pisilni-e kell! Mindig bele rakom az alomba ha pisilni-e kell akkor pisil ha nem akkor kapja a kaját! :D

2012. jún. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ebben nem tudok segíteni,mert nekem nagy cicát kellett volna alomra szoktatnom! Volt egy kinti cicám,és vemhes lett! Hát a lakásban hozta világra a piciket! Naná,hogy ott is hagytuk,akkor legyen a lakásba! Vettem neki még aznap almot,meg raktam be egy dobozt,és hihetetlen,de soha nem pisilt mellé,mindig ott végezte a dolgát! Közvetlenül a picik mellett volt a tálca,és nem nment ki,ahogy megszokta,hanem rögtön az alomba pisilt! Pedig soha nem volt benti macska! A picik pedig anyától tanulták nálam! Gondolom! Már hallottam azt is,hogy ha a cica pisil,akkor szórd le az alommal,és hagyd,hogy az felszívja! Majd rakd bele vissza a cuccot az alomba! Akkor érzi a szagot! Bár ezt lehet hogy kutyánál hallottam,már nem emlékszem,de miért ne működhetne?
2012. jún. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat :) ....megpróbálok mindent jól csinálni :D....ma sikerült kaki előtt elvinnem az alomig és abba végezte :)...ez már haladás !!!! :))
2012. jún. 4. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!