Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hetes kiscicámat levihetem...

7 hetes kiscicámat levihetem sétálni?

Figyelt kérdés

Venni akarok neki pórázt, csak nem tudom tetszeni fog e neki. 1 hete kaptam, szobacica, nincs beoltva meg semmi. Nem kap el valamit az utcán vagy a parkban? Egyáltalán szoktak cicát sétáltatni? Nagyon menne kifelé, mert ha nyílik az ajtó egyből bújna, de hát a 3.on lakunk és még ki sem engedem nehogy leessen, meg ne szokjon ki.


A tescoba láttam hámot az jó fajta? azt hiszem 800ft


2012. máj. 25. 10:18
1 2
 1/11 Sn0wf0x ***** válasza:
7 hetes kiscicát ne vigyél sehova az ég világon!!! Szerintem meg egyébként is necces, főleg ha kutyás a környék!
2012. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 7 hetes kiscica nagyon kicsi lenne a sétához, főleg hogy az ő méretére nem készül hám. Az oltások előtt nem érdemes kivinned mert össze szedhet valamit...

Ha mindenáron kiszeretnéd vinni levegőzni azt tudom javasolni, hogy jól zárható cica ketrecbe vidd le egy kicsit levegőzni...

2012. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem kell sétáltatni,és mivel oltatlan elkaphat bármit.Nálunk csak bent vannak a cicák és a teraszt rácsoztuk be és oda bármikor kimehetnek.
2012. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos terasz sincs, csak a bejárati ajtón egy rács, azt barikádoztam le , hogy ne szökjön ki és akkor nyitva van az ajtó, és jön be a levegő. Köszönöm a válaszokat, akkor még kicsi a kint léthez. :)
2012. máj. 25. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:

7 hetesen tényleg ne vidd sehova. Nálunk van kert (12 lakásos társasház, közös kert), oda kivinném, de nem bírja megszokni a hámot. Ahányszor rárakom, ledermed, nem mozdul, még csak nem is pislog...

Szóval később megpróbálhatod, de szerintem először csak pár száz forintos hámmal, és valami nyugisabb, zártabb helyen.

2012. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi. mi 3 lépcsőházasban lakunk a hetedik kerületben van egy közös kert, de hát felújítás van, tiszta kosz por minden, meg kitudja mibe lépne bele :S
2012. máj. 25. 10:56
 7/11 Vicuska87 ***** válasza:

Óvd, és védd szegény cicust mindentől!

Lent, nagyon sok fajta betegséget elkaphat!

2012. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tanítom a cicámat és a hámmal kezdtük. :) Nálunk született, kinti cica. Mikor egy hónapos volt akkor én csináltam neki hámot, hogy mégis milyen az, ha egy cicát sétáltatnak. Mikor felnőtt, már teljesen megszokta, de csak az ilyen fajtát: [link] A simát utálja meg felrakni sem lehet rá. Ilyet csak egy félében, biztonságiövben találtam a macskák méretében. Sajnos cicáknak csak a simát gyártják. Mivel kinti cica a hámot csak tanításra használtam. Mostanra rá sem teszem, anélkül is tud a lábam mellett jönni. Persze ezt sokan macskakínzásnak hívják, de ő élvezi. :) Mikor megunja elmegy aludni. Szerintem te is az ilyen fajta hámot vedd meg mert ezt jobban tűrik a cicák.

Először a nyakörvet szokja meg, aztán tedd rá a hámot. Az ilyen fajtájúba csak a két lábát kell beleemelni és becsatolni. Először csak percekre rakd rá, póráz nélkül. Étellel csalogasd. Mikor a házban már kitűnően megy és irányítani is lehet, jön az udvar vagy az utca. Az utcán lehet, hogy ijedezni fog és ki akar bújni a hámból. Az én kinti cicám az utcára hámban alig megy, mert veszélyeztetettnek hiszi magát a hámban.

Sok sikert! :)

2012. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a 8 hónapos macskámat legfeljebb a lépcsőházba engedem ki,hadd nézelődjön egy kicsit.A macskát nem fontos sétáltatni,meg hát veszélyes is lehet,ha például jön egy kutya,vagy kiszabadul.Az egyik ismerősöm mesélte,hogy volt lakásban cicájuk,levitték hámmal sétálni,a macska meg valahogy kiszabadult és elszaladt.
2012. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, várok még azért a kintléttel :) de jó tipp
2012. máj. 26. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!