Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék venni egy bengáli...

Szeretnék venni egy bengáli macskát, de félő, hogy a kutyáink (spániel, bullterrier) bántanák, sőt szét is tépnék a cicust. Hogyan barétkoztathahtnám meg velük? Ami nektek bevált?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyire nem szeretik a cicákat? Benti kutyák teljesen?
2012. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát idő kell az biztos. Kölyök lesz amúgy vagy már felnőtt macska?

Nekem tavaly lett egy kölyök cicám a másféléves kutyám mellé. Ott igazából a macskának kellett több idő, hogy elfogadja a kutyát, mert a kutyám nem akarta véletlenül se bántani, max kicsit játszani akart volna. :)

Először nem hagytuk magukra egy szobába őket, kicsit megmutattuk egymásnak őket, aztán külön, és így tovább.

Aztán hazavittünk egy másik kb 2 éves kutyát, na ő már akarta volna kergetni, de mindig rászóltunk, és így megszokták egymást. A kutya is tisztába volt vele, hogy én vagyok a "főnök" és nem bántjuk a macskát. Egyedül a mi macskánkat viseli el, a többire nagyon mérges tud lenni.

(Én is néztem ezt a fajta macskát, de nálam tuti, hogy egy jó ideig csak szobacica lenne, ha már annyi pénzt kiadok érte, ne vesszen el, vagy lopják el)

2012. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fajtatiszta macskák örökre benti cicák szoktak lenni. Amiért sok pénzt adunk, arra vigyázunk. A macskákra pedig nem lehet úgy vigyázni kint, mint egy kutyára. Hacsak nincs 3m-es beton kerítése valakinek. :)
2012. jún. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!