Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valaki, aki nem terjeszti...

Van valaki, aki nem terjeszti az "ivartalanítsd a macskát" igét?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a kóbor macskák és az árva, kidobott cicák problémájának mértékével, de nem értem, hogy ha egyszer megtartom a kiscicákat, mert teszem azt simán megengedi az anyagi helyzetem, meg az életkörülményeim, akkor miért akarnak már agyonverni azért, mert nem ivartalanítok?

2012. jún. 5. 00:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Passz.

Én már nem idegesítem magam az ilyesmin. Vannak mellette és ellene szóló érvek is, végeredményben pedig mindenki belátása szerint dönt úgyis.


Csak annyit tennék hozzá, hogy ha lesznek kiscicák, akkor bizony számítani lehet rá, hogy nem csupa azonos nemű cicáid lesznek. Őket pedig az nem érdekli, hogy miféle rokoni kapcsolat van köztük, tehát előbb-utóbb vagy szét kell választani őket, vagy némelyiket ivartalaníttatni, különben még a csillárról is macska fog lógni.

2012. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos nincs mindenki a 150 leggazdagabb ember között, hogy saccra mondjuk minden évben két alom kismacskát (aztán imátkozz, hogy egyet szüljön és ne tizet...) megtartson kb 10-15 évig... Arról nem beszélve, hogy egyesek nem szülőgépnek akarják a macskájukat (mert valljuk be ha ismered a háziamcska szaporodását akkor szerencsétlen házi körülmények között egy szülőgép. A fájdalomról nem is beszélve. Azt pl tudtad, hogy a kandúr pénisza tüskés amiveol minden alkalommal felsérti a nőstényt? Na persze ez a természet rendje, csakhogy a természet nem omlik össze ha a szobacicus nem követi azt.

Nekem miután egyik macskám sem élt tovább egészségesen 5 évnél tovább már nincs kedvem nem ivartalanítani. Főleg miután az egyik ráadásul a vetéléseibe halt bele.

2012. jún. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Tessék egy vicces versike, hogyan szaporodnak a macskák...

THEODOR STORM

A mult tavasszal hószín Eszmeraldánk

hat édes kis cicát hozott világra,

egy nagy, fehér, selyembevont dobozban:

hat Belzebúb-fiókát, hó-nyakékkel.

A vén szakácsnő - mert mind oly kegyetlen,

nem sok jóságot rejt a konyha mélye -

azonnal vízhalálra szánta mindet:

- hat hó-nyakékes Belzebúb-fiókát

akart megölni hát e szörnyű némber!

De én, titokban felneveltem őket -

jóságomért hálás lesz még az ég tán.

Nőtt-nőtt e csöpp cicák édes csapatja

s felvont farkincájukkal megjelentek

egy nap a gyúródeszkán és a tálon

s a felbőszült szakácsnő ablakánál

rendeztek éjjel nyávogási versenyt.

Én persze, jóságomtól részegülten

figyeltem ezt, s csak úgy dagadt a keblem.

Egy éve már - s macskák a kis cicák mind,

s május van újra. Ó, kapj szárnyra tollam,

hogy - mit látok - le tudjam írni híven!

A házam minden egyes szögletében

kasul-keresztül macskák bölcsődéje.

Az egyik itt, a másik ott dorombol,

szekrényfiókban, vagy ruháskosárban -

mamájuk meg - jajjaj, kimondhatatlan! -

a vén szakácsnő lányos-szűzi ágyán!

És most mind, ó mind-mind a hét cicának

van hét - gondold meg - hét kicsiny cicája,

s mind Belzebúb-fióka hó-nyakékkel!

A vén szakácsnő őrjöng és e némber

bőszült dühét le most hogy csillapítsam?

mert vízhalálra szánt negyvenkilencet!

Ó, jaj nekem! fejem táncol bolondul -

jóság! most aztán elnyerted jutalmad:

de mit csináljak ötvenhat cicával?

És ötvenhatszor hét az mennyi vajjon...?

Meg ötvenhat! - mert annyi lesz jövőre...

Egyszerűen képtelenság egy macska minden kölykék megtartani. Ennyi. Ez a legegyszerűbb indok. Ő nem kutya, hogy elzárd ha megunod a kiscicákat.

2012. jún. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez a versike nagyon jó, előző, ezzel el is lett mondva minden :))
2012. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha igazán szereti macskáját vagy kutyáját, ivartalaníttassa. Ha van helye továbbiak tartására, fogadjon örökbe gazdátlan állatot, ne maga állítsa elő őket. S ne feledje, az utódok is hamarosan szaporodni fognak. Egy nősténytől hét év alatt származó utódok, ha valamennyien továbbszaporodnak nem kevesebb, mint 420.000 macskának adhatnak életet. Ennyi helye mégsem lehet. Arról nem is szólva, hogy a macskák általában éppen a macskák társaságát kedvelik a legkevésbé. Tapasztalat, hogy két macska jól kijön egymással, de a harmadik már nehezen, a negyedik még nehezebben, s ennél több pedig jószerével alig viseli el a macskasűrűséget. Gyakoriak a verekedések és civakodások. Ha Ön szereti az állatot, akkor annak egészségi és lelki igényeit is figyelembe veszi.
2012. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem 11 macskám van, és jogászként nem vagyok csóró. Néhány gazdit kellene ivartalanítani!
2012. jún. 5. 13:09
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Élén Veled, de kezdve az agyaddal.
2012. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Nos remélem mindegyik szülni fog legközelebb 10 kismacskát, jogászként ki tudod számolni, hogy az mennyi, aztán majd boldog lehetsz.

A legegyszerűbb érv az, hogy a macskának ez nem jó. Nem jó neki folyton szülni, folyton kajtatni a másik macska után. Ő egy háziasított állat, nem kell félni, hogy kihal... Én speciel azért tartok macskát, hogy boldog legyen nem azért hogy szaporodógép legyen. De hát ki hogy szereti...

2012. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen gondolkodás mellett csodálom hogy jogász vagy.

Jó tegyük fel te minden évben feltudsz nevelni tudomisén hány macskát. Ami lehetetlen mivel minden évben jobb esetben is minimum 10 plusz cica.

De vannak ám kandúrok is akik nem maradnak ám otthon. Mennek szépen és felcsinálnak még több macskát más házaknál.És sajnos lehet hogy ott is egy ilyen túltanult emberke lakik aki szintén nem ivartalanítja a macskáit..

Azt hiszem nem nehéz kiszámolni hogy pár éven belül mennyi a kicsik száma..

Az ilyen emberek miatt tenném kötelezővé az ivartalanítást álltalános esetekben.

2012. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

Igen, sajnos sokan vannak. Miattuk van az a sok gazdátlan, beteg, éhes, esetleg megkínzott kóbor macska.


Oké, hogy 11 macskát még meg tudsz tartani. De a lány macskáid évente kétszer fognak elleni. Aztán azok lány kölykei is. Belterjes almokat. Tényleg okosan és felelősségteljesen hangzik...

2012. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!