Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy etessem meg?

Hogy etessem meg?

Figyelt kérdés

Na szóval, találtam egy kismacskát , tiszta sovány meg tiszta csipa. Az egyik szeméről lekapartam valami kamillás cuccal a csipát és ki is nyitotta, de nem akar enni!!

Már egy ideje nem ehetett, mert nagyon sovány.

Tejet adtam neki, de nem ivott semmit.

Mivel, és hogyan próbálkozzak??



2012. jún. 6. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Körülbelül hány hetes? Ha még nagyon pici ami alig mászkál azt fecskendővel szokták és vagy kecsketejjel vagy macskatejpótlóval.


Ha már nagyobb 5-6 hetes akkor is kecsketejjel kéne etetni vagyis ilyenkor már lefetyelnek. ha nagyobb akkor nyomd bele 1 picit a fejét a tejbe enni-e kell különben meghal!!!

2012. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fecskendővel tudsz neki folyadékot adni. Tehéntejet ne adj, mert a legtöbb cica nem tudja emészteni a laktózt és hasmenése lesz. Csinálj neki szőlőcukor oldatot (ilyesmit adnak nekik infúzióban is): natúr szőlőcukrot, 5-6 szemet, oldj fel 1 dl vízben és óvatosan adagold neki. Oldalt van egy rés a fogainál, ott be tudod dugni a fecskendő csőrét. Így folyadékot is és tápanyagot is juttatsz bele.
2012. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha még nagyon kicsi,akkor fecskendővel próbálj adni laktózmentes tejet,kecsketejet.4-5 hetesen pedig kaphat főtt husit,valamint nedves eledelt(konzerv,alutasakos).
2012. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!