Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet arra, hogy legalább a szobámban tarthassam a cicát? (lent)

Figyelt kérdés

Volt régebben már 1 cicám aki bennt aludt meg minden de a nagy,- és a kis dolgát kinnt végezte és utána visszajött a házba. Azt még anyuék megengedték.. De sajnos ő meghalt, azóta volt már cicám csak az kinti volt és 1 hét után elkóborolt pedig etettem rendesen.. Most szeretnék egy átlagos házi cicát, szobacicának és azt szeretném, ha legalább azt megengednék ,hogy a cica a szobámba lehessen és nem megy ki itt lenne az alom is.

Már arra is gondoltam, hogy titokban behozom és magamra csukom az ajtót aztán ha bejönnek meglátják hogy nincs vele semmi baj és talán megengednék, hogy a szobába legyen.

Valaki valami más ötlet?!



2012. jún. 10. 13:57
 1/9 anonim válasza:
0%

1. az állatok nem meghalnak hanem elpusztulnak

2. ha szereteted a cicákat akkor átgondolhatnád az ő szemszögéből a dolgot. egy szobában nem lesz élete...

2012. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy csukott ajtajú szobában nem tudod tartani. A macska állandóan jön-megy a területén, ellenőrzi. Ha nem engeded ki, őrjöngeni fog, hidd el. Mozgásra is szüksége van, játszani, rohangászni. Az alom szobában tartása nem jó ötlet, mert nyilván etetni is ott akarnád. Ugye, Te sem szeretnél a WC csésze mellett étkezni? Szumma-szummárum: ha nem mozoghat az egész lakásban, inkább ne!
2012. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg belegondolni, hogy milyen unalmas élete lesz úgy a macskádnak, hogy egész nap a szobádba van bezárva. Inkább tarts valami kisállatot, hörcsögöt, vagy tengerimalacot...
2012. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

14:08:


A kérdező nem magyar nyelvhelyességi tanácsot kért. Aki nagyon szeret egy állatot, annak az nem elpusztul, hanem meghal. Ne akard a kérdezőnél jobban tudni, mennyire szerette azt a cicát.


"egy szobában nem lesz élete"


Utcára, kuka mellé kidobva vagy sintértelepre beadva még úgy sem lesz élete. Akkor sem lesz élete, ha áldozatul esik olyan "jótét" embereknek, akik mérget raknak ki a kóbor állatoknak. Csak Magyarországon évente sok tízezer kidobott felnőtt macska és főleg kiscica pusztul el szörnyű szenvedések közepette. Főleg falun még ma is szokás az újszülött kiscicákat vízbe fojtani vagy élve elásni. Hozzájuk képest ennek a cicának aranyélete lesz. A macska nagyon alkalmazkodóképes, s a szülők is remélhetőleg megenyhülnek idővel, s engedik a cicát a lakásban járkálni.


A kérdezőnek:


Mennyi idős vagy? Szerintem beszélj a szüleiddel, ígérd meg nekik, hogy naponta rendet teszel és takarítasz a cica után. Mutass a szüleidnek képeket kidobott kiscicákról, biztos meglágyul a szívük. Pl. itt találhatsz képeket gazdára váró vagy kidobott cicákról:


[link]

2012. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket, de inkább az utolsó komisnak nagyon szépen köszönöm. :)
2012. jún. 10. 22:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként most leszek 13.
2012. jún. 10. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a szobámban van a cica..báár a szokottnál sokkal nagyobb szobám van hisz egy egész tetőteret uralok! :D Nekem is szüleim azt mondták, hogy fel ne merjem hozni a szobámba! Nos...annak ellenére mégis felhoztam! Apukám meg se szólal..anyukám meg minden nap jön a szobámba, hogy hol van? Mindig játszani akar vele :D Nálunk ez nem gond..apu meg majd bele nyugszik :)
2012. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én gondoltam ki ezt a hülyeséget, de ezekszerint beválhat!! :DDD
2012. jún. 12. 14:46
 9/9 anonim válasza:
0%
jó. akkor tartsd szegény macskát a szobádban. nekem amugyis tök mindegy. az én kutyám kistestű(nem nagy mozgásigényű) mégis a kertben van a legtöbbet. a macska ragadozó állat. majd a lefelészálló porcicákkal ellesz(1. voltam)
2012. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!