Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le róla a cicám?

Hogy szoktassam le róla a cicám?

Figyelt kérdés
Új kiscicám van, 7 hetes csöppség, mikor hazahoztam még félt, új volt neki minden, ezért ölbe vettem, játszottam vele, hamar ideszokott, dorombol mindig ha simogatom, meg úgy tűnik jól érzi magát, de már felbátorodott annyira hogy fel tud ugrálni a székekre, így az ölembe is, de sosem marad nyugton. Játszik a nadrágommal, a pólómmal, a kezemmel. Csikar és harapdál. Élvezi, mert dorombol közbe is, de nagyon kellemetlen tud lenni, és már nem tudom úgy megsimogatni hogy ne kezdene el játszani a kezemmel. Mit csináljak vele? Hogy szoktassam le róla? Van sok játéka meg kaparófája is, használja is őket, amíg nem vagyok a közelébe. De már nem tudok nyugodtan leülni sehol se, és tele vagyok csikarással. Ha tapsolok, ahogy akkor szoktam amikor rosszat csinál, nem érdekli. Ha leteszem sértődötten elvonul vagy visszaugrik. Ötletek? Más cica is ilyen?

2012. jún. 11. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, a kicsik ilyenek.
2012. jún. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Majd kinövi vagy azért csináljak vele valamit?
2012. jún. 11. 01:18
 3/6 anonim válasza:

Szerintem kinövi, minden kiscica játékos. A miénk nagyon durván harapott kiskorában, később leszokott róla, pedig nem fenyítettük egyszer sem, max. nem engedtünk neki, h durván harapdáljon. De szokták ilyenkor, hogy az orrára koppintanak és elvileg megtanulja előbb-utóbb (csak én nem bírom még ennyire sem bántani őket, túl aranyosak ahhoz):D


bocsi, de ehet egy kicsit személyesebb kérdésem? Melyik megyéből írsz?:D Csak mert ez a csikar szó megragadott, egyik ismerősöm mesélt róla, hogy nálunk ezt mire használják, de még senki sem hallott róla ismeretségi körünkben és nagyon kíváncsi vagyok hol használják még:)

2012. jún. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát én sem hiszem hogy az orrára tudnék koppintani. Inkább megvárom hogy abbahagyja magától.

Egyébként Heves megyei vagyok. Mit lehet mondani a "csikar" helyett? :)

2012. jún. 11. 02:16
 5/6 borcsi02 ***** válasza:
Karmol:)
2012. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel ki fogja nőni, az én cicám is ilyen volt kiskorában. :) Tele volt állandóan karmolás nyomokkal a kezem. Mikor nagyon eldurvult a dolog, olyankor hangosan rászóltam, hogy : NEM SZABAD! félre raktam, és magára hagytam. Nála ez bevált. :)
2012. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!