Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív, sokat nyávogó...

Agresszív, sokat nyávogó nőstény cicus. Valaki?

Figyelt kérdés
A cicám lassan 4 éves lesz, már egy ideje nagyon agresszív és nagyon sokat nyávog. Eü-i baja nincs. Egyszer csak rám támad alig tudom leszedni magamról (láb, kar) és mély sebeket tud okozni. Mit tegyek? Már próbáltam egy két dolgot, de semmi sem segített. :'( A nyávogás meg megy egész nap, kivéve mikor alszik.

2012. jún. 14. 08:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Igen ez spriccelés valóban beválik.Olvastam is valahol.Nálunk a vízipisztollyal fröccsentettük ha nem maradt békén,vagy ,ha nagyon nyüzsgött.Most nagyon kis jámbor bújós és türelmes cica lett belőle.
2012. jún. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. jún. 14. 11:44
 13/20 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Hát, most már én is csak a spriccelést tudom javasolni. Ha lenyomod lehet azt hiszi játszol vele.

Nekünk pl. akkor is játszottak amikor a hátsó lábával rugdosta, miközben a mancsukkal és a szájukkal a kezemet fogták. Tehát nem biztos, hogy olyankor agresszív, lehet csak nagyon belejött a játékba.


A spricceléssel jól le lehet szoktatni a dolgokról, sőt most jó idő is van, meg sem fázik, amúgy is elég egy keveset ráfújni. Ha ilyen permetszerű víz megy rá akkor nincs gond, de ha esetleg vizipisztolyt használsz akkor óvatosan kell, a fülébe/szemébe ne menjen víz.

2012. jún. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Amúgy (mivel írtad, hogy nincs semmi szervi baja) az is lehet, hogy unatkozik. Lényegében egész életét ugyanott éli, egy idő után nem nagyon tud mit csinálni. Talán egy kis átrendezés, vagy új játékok is segíthetnének egy keveset.
2012. jún. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

hát, sajnos ez nem játék.. a fülét hátracsapja, a pupillái hatalmasak lesznek és szinte lerí róla, hogy dühös, vagy ilyesmi..

a vízzel fogok próbálkozni, van ilyen spricnink :))) vigyázz cicus, visszatámad a gazdi!! :)) persze csak módjával :)

meg veszek neki még játékot, de az eddigiekkel sem nagyon játszott :( még akkor sem ha én is társultam.. macskamentát gondoltam, hogy kipróbálom, hátha feldobom vele egy kicsit.. sztetek?

2012. jún. 14. 13:19
 16/20 anonim ***** válasza:

Elég durva lehet! :-O

Szerintem jó ötlet a m.menta.

2012. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Én dettó,ugyanebben a helyzetben voltam csak kan macskával.Ő is ivartalanított,teljesen jól "szervizelt".Mondjuk az előéletét nem tudom mert befogadott macska,ki tudja milyen körülmények között élt.A lényeg,hogy volt egy időszak mikor elég harcias volt,ha olyanja volt simogatás közben kapta el a karomat és még harapott is,ráadásul amit elkap azt meglepően nehezen engedi el.Amit én csináltam azzal nem is szeretnék dicsekedni,mert tudom hogy nem a legjobb módszer de egy ilyen incidens után tőlem kikapott párszor.Egy darabig meg volt sértődve aztán egy idő után odajött dorombolva és szépen lassan leszokott erről az erőfitogtatásról.Már csak azt kéne megértetnem vele hogy amikor a fejemnél alszik éjszaka ne dagassza az arcomat,mert az nekem nem annyira jó!:D
2012. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hát ezen jó nevettem :D az arcodat dagassza, istenem!! de édes cicu lehet :D
2012. jún. 14. 15:45
 19/20 A kérdező kommentje:
szóval jót nevettem és dagasztja... bocsánat :D
2012. jún. 14. 15:45
 20/20 anonim válasza:
100%

igen most már édes a "kissrác" de előtte tényleg olyan volt mint ha a pokol küldte volna hozzám:)

de imádom,amúgy törött lábbal fogadtam be és abban az időszakában amikor csak azt akarta csinálni amit nem szabad,az ablakon is kiesett,a 6. emeletről.mindenki az elaltatás mellett voksolt,mert csak egy elég komoly műtét volt a másik lehetőség és persze elég komoly pénzért,de végigcsináltuk.lehet hogy ez is közrejátszott a változásában.nem tudom.

2012. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!