Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzel a macskám. Mit csináljak...

Tüzel a macskám. Mit csináljak vele, hogy legalább ne ordítson?

Figyelt kérdés
Nem csinálja túl gyakran, ez évi max. 3 alkalom/5 nap, ezért nem szeretnénk ivartalanítani, félünk, hogy rosszul tűrné. amúgy szobacica. szegény amikor tüzel, bár ő a szemünk fénye, kibírhatatlan. nem is simán nyávog, hanem ordít, főleg éjszaka. nincs valami kíméletes módszer, hogy ne "bömböljön"? a hangos csitt, meg csönd legyen, csak pillanatnyilag segít. arra gondoltam, hogy beadok neki egy macskagyökér drazsét (enyhe nyugtató). lesz tőle valami baja? vagy valami más módszer?
2009. júl. 4. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Az ivartalanitás nem rossz a macskának, de ha tüzel és nem talál párt magának, az sokkal rosszabb. Nekem négy macskám is ivartalanitva lett, a mütét napján kicsit álmosabb volt, meg kevésbé mozgékony, de másnap már olyan volt, mint mindig. Ne kinozd azzal, hogy hagyod szenvedni a tüzelés miatt.

A macskagyökér meg éppen kiváltja a tüzelést...

2009. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánknak az állatorvos adott tüzelésgátló injekciót. Egy injekció 4-5 hónapig hat. Bár ha egyáltalán nem akartok kismacskát, érdemesebb ivartalanítani.
2009. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted a macskagyökér jobb megoldás mint az ivartalantás?Ma már olyan profi modon végzik a mütéteket,hogy még a lány macskákat sem viseli meg 2 napnál tovább.A mi cicánknak 6 hetesek voltak a kölykei mikor mecsinálták a mütétet,és ugy szoptatott.A mütét napján nem kapott röhögö görcsöt,másnap meg punyadt volt,utána semmi.Hidd el, mi akik a mütétet javasoljuk nem állat ellenesek vagyunk.söt.........
2009. júl. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tévében a kutyapszichológus azt mondta a gazdának, aki nem akarta ivartalanítani a kutyáját, hogy "Önnek milyen érzés lenne, ha vágyna egy párra, de nem szexelhetne?".

Ez egy ösztön, fajfenntartás, de ha nem szeretnétek neki kölyköket, ivartalanítás... higyj nekem, meg fog változni, nem fog ricsajt csapni, nyugodt lesz. Tapasztalat. Rutinműtét, baja sem lesz, és nem is annyira vészes az ára.

Szerintem ez a megoldás.

2009. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tüzelés után ivartalaníttasd!
2009. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mateusz101 válasza:
Mond neki hogy spóroljon mert ha nem vigyáz télire elfogy a fa
2013. aug. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!