Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy nőstény macskám, és...

Van egy nőstény macskám, és azt hallottam, hogy ha legalább egyszer szülnek utódokat, akkor a továbbiakban sokkal kezelhetőbbek lesznek. Ez igaz?

Figyelt kérdés
A cicám 10 hónapos, a legutóbbi tüzeléskor nem sikerült becserkésznie a helyi kandúroknak, de azóta sokkal agresszívebb. Ivartalanításról hallani sem akarok. Nővéreméknek van egy szép kandúrjuk (7 hónapos), azzal szeretném fedeztetni. Mikor van a legközelebbi tüzelés?
2011. máj. 10. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lesz kezelhetőbb. Sőt, épp azért agresszívebb, mert zargatják a kandúrok.
2011. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia!Az első hullám már lezajlott (január végén;februárban kezdődött),a második szezon pedig szerintem június-július körül fog jönni,nekünk születtek pici cicák augusztus első felében,sőt,talán egyszer még szeptemberben is.
2011. máj. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ne szaporíts, van elég kóbor macska!
2011. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kínozd csak szegényt... Tudtad pl hogy a kandúrnak tüskés a farka? Hát nem édes? ^^ Ohh, amúgy a macska ha egyszer nagy lesz akkor addig tüzel kis szünetekkel amíg csak vemhes nem lesz! Őt aztán nem fogod tudni elzárni mint egy kutyát mert te kis megúőrülsz meg ő is. És nem lesz kezelhetőbb. Egy élő szülőgép lesz belőle. Évente 2 de akár 3 alom is. Az elsőket még csak elpasszolod és aztán?

Arról nem is beszélve hogy a macskád kiscica. Ilyen korban még nem szabadna szülnie, olyan ez mintha egy kislány szülne gyereket... Szóval csak hajrá, éljen a szakértelem ^^

2011. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz.
2011. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, de te 20:15-ös, csak annyit tudok mondani...hogy is fogalmazzak...megvan! bekaphatod bunkókám.
2011. máj. 10. 22:51
 7/13 A kérdező kommentje:

Az meg a másik, hogy nehogymá' én tehessek róla, hogyha elszökik a panelből a macska - ami ugyebár elő szokott fordulni - és felkúrja egy kandúr a tüskés farkával (ami mellesleg nem tudom, hogy vágott az én nőstény macskámhoz, na mindegy), és a kb 7-8 (macskaévekben) éves macskám a kegyetlen állatias pedofília áldozatává válik. Igencsak jó ötletet adtál, mert akkor bevarrom a seggét zsákvarrótűvel, akkor ez tuti nem történik meg. De még jobb lenne, ha ezt te tennéd meg, mert nekem ehhez sajnos nincs szakértelmem. De szar lesz hülyén meghalni. Mindenesetre örülök, hogy ez az oldal tele van ilyen segítőkész türelmes emberekkel, akik egy pillanatra se feledkeznek meg arról, hogy nagyképűen közöljék az alul iskolázott népséggel, hogy mekkora parasztokat is tartalmaz szép kerek világunk. ;)

Békés szép estét.

2011. máj. 10. 23:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért mégis kinek a hibája? Ilyenkor nem a tiéd? Ő egy állat, nem tud felelni magáért. Ha állatot veszel magadhoz nézz utána. Nem tartják eltzárva a könyveket, sem a netet, bárhol meg lehet nézni amit most leírtak. A többi meg csak azt akarta érzékeltetni, hogy a macskád szenvedni fog és nem bulizni amikor ezek történnek vele. De úgy látom valahogy nem vetted ki belőle. De elnézést... Az én macskámnak is jó élete volt, hogy minden évben szül kétszer, aztán utána minden évben kétszer elvetélt, félőrültem lopkodta más kismacskáit és végül 5 évesen meghalt... Azóta már felnőttem és van saját pénzem és inkább kifizetem azt a pár ezer forintot, hogy kiivartalanítsák a macskáim, akik lám boldogan és gondtalanul élnek nem pedig szülnek egész évben vagy félholtra verik egymást egy lányért...
2011. máj. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a mi macskáink sosem szöktek el panelből... Ott azért lehet ám vigyázni rá, olyan egyszerűen, hogy NEM ENGEDED KI AZ AJTÓN.
2011. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy kedves, jólnevelt kérdező :( Ha nem ismered a macska biológiáját, nézz utána. Valóban tüskés a kandúrok pénisze. És nem "szülnek", hanem "fialnak", vagy "ellenek" az állatok. A Te felelősséged, hogy vigyázol a Nálad lévő nőstényre, hogy ne vemhesüljön feleslegesen, aminek az ivartalnítással elejét veheted. Az állat nem az élvezetért párosodik, hanem ösztöne hajtja. Nem szabad emberi érzésekkel, tulajdonságokkal felruházni őket.
2011. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!