Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell kiszoktatni a...

Hogy kell kiszoktatni a macskát? És mikor?

Figyelt kérdés
Néhány napja befogadtunk egy kb. 5-6 hetes kismacskát, egyelőre bent van a lakásban, még nem hagyhatjuk szabadon kóricálni, mert a kutyáinkkal zajlik az összeszoktatás. De kb. mennyi ideig ajánlatos bent tartani, hogy megszokjon minket és ne menjen világgá? És hogyan kell majd kiszoktatni? Csak kiteszem a kertbe, hogy menjen, vagy hogy? Soha nem volt még macsekunk, nem igazán tudom, hogy működnek. :) És ha a mi kutyáinkkal összeszokik, tudni fogja, hogy attól még más kutyákhoz nem ajánlatos odamenni?

2012. jún. 17. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem a macskám kb fél hónapja van kint. és mi ugy szoktattuk ki hogy póráz először mert nagyon félt és mindig visszaakart szaladni a házba . a póráz persze nagyon laza volt . de a macska lapitott és vastag volt a farka nagyon félt kint aztán kb 2-3 nap után már póráz nélkül vittük ki és ismerkedett a kintléttel de még mindig laposan ment a földön aztán 2 hét után megszokta és imád kint lenni ugrándozik játtszik de éjszakára még bevisszük egyenlőre a házba ! :)
2012. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első cicámat amikor megkaptam úgy szoktattam ki, hogy kb. 1-1,5 hónapig volt bent lakásban ill. lépcsőházban, majd hámmal kezdtem kivinni egy nap többször is az udvarra. 2 hét után már mehetett hám nélkül is, nem kóricált el. :)
2012. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

a mi cicáinkat úgy szoktattuk ki hogy először pórázon...kb. 1 hétig minen nap...aztán ki engedtük őket de mindenhová mentünk utánuk....aztán fél-1 órára kinhagytuk őket (és hívásra maguktól jöttek) aztán egész napra is kiengedtük őket..

és kész

2012. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megoldódott. :) Csak simán kiengedtük, eszében sincs megszökni, a kerítésen szinte ki se megy, csak max. közvetlen elé, és onnan nézelődik. :)
2012. jún. 26. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!