Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért és mióta simogatjuk...

Miért és mióta simogatjuk fejétől elfelé a cicát?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyan szépirodalmi/szakirodalmi műrészlet, esetleg történelmi utalást magában foglaló egyéb forrás érdekelne, ahol arról találunk információt, hogy honnan/kitől származik, illetőleg mikor alakult ki az a szokás, mely szerint következetesen, és eddigi ismereteim alapján jószerivel világviszonylatilag egységesen "fejétől farkáig" irányultsággal simogatjuk a házimacskát. Ki, mikor és hogyan jött rá, hogy kényelmetlen mind a tenyerünk mind a macska számára, hogy farkától kezdve cirógassuk, illetőleg ideológiailag és vallásilag hogyan fogadták eme konvenció általános elterjedését. A kérdés komoly, ne röhögjetek, "Kisállatkultúra II" szemináriumi beadandó feladat, és két hetem van rá. :S
2012. jún. 18. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A fejtől farokig való simogatás annak a jelképe, ahogy az anyacica végignyalta a kicsinyét. Állítólag erősíti a cica-gazdi kapcsolatot. (Ezt olvastam valahol.)
2012. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem azért mert a feje följebb van mint a feneke.Fura lenne visszafelé símogatni,mikor a szőre is lefele hajlik! Miáúúúú...
2012. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az a suli ahol ilyen házifeladat van ,de szerintem iratkozz ki gyorsan.Nincs ennek semmi vallási irodalmi oka,egyszerűen arra hajlik a szőre és eleve kevésbé szereti a macska ,ha visszafelé simogatják .Ehhez nem kellett annakidején semmi, csak józan paraszti ész és megfigyelés.
2012. jún. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 borcsi02 ***** válasza:

Tényleg nincs szerintem sem ennek kultúrtörténeti oka:)..És nem csak macskát,de bármilyen bundás állatot így simogat az ember. Na meg,a macska amúgy is hajlamos rá,hogy dugja a pofiját a kezedhez,és ő kéri,hogy fejtől kezdd el simogatni. Állítólag azért is, mert ilyenkor még a feromonjaikat is beléd dörgölik,ami a pofijukban termelődik. Így barátkoznak.Az oroszlánok ugyanezt csinálják.

De macskasimogatással kapcsolatban vannak jó idézetek,amik azt próbálják kifejezni,hogy bármelyik korban,egyetemesen mennyire különleges és jó érzés az embernek egy macskát simogatni.Talán mert annyira kedvesek,mégis olyan megközelíthetetlenek,önállóak.Ha innen közelítenéd a témát,talán jobban elsülhet ez a beadandó.

Itt van pár idézet:


"Simogattam és becéztem ezt a puha, érzékeny állatot, mely oly lágy, mint a selyemből szőtt ruha - meleg, gyengéd, érzékeny és veszélyes." (Guy de Maupassant)


"Isten azért teremtette a macskát, hogy legyen egy tigris, amit bátran megsimogathatunk" (Victor Hugo)


"Az egyetlen valódi okunk a derülátásra: a macska. Ezt a kis prémes ragadozót semmi más módon nem lehetett volna ezer és ezer éven át hozzánk szelidíteni, mint rendíthetetlen, ellenszolgáltatást nem váró, feltétel nélküli szeretettel. A szépsége abszolút imádatával - a szabadsága, függetlensége teljes tiszteletben tartásával. Ha ez sikerült, az emberiség nem lehet egészen elveszve." (Ottlik Géza)


"Egyetlen állatfaj sem alakított ki olyan meghitt viszonyt az emberrel, s őrizte meg annyira mozgási és cselekvési szabadságát, mint a macska." (Desmond Morris)


"...a sziámi olyan mint egy megvalósult álom bársonyban és selyemben." (Lumiere du Soleil)

2012. jún. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert arra nő a szőre...

Ha visszafelé simogatnánk, akkor így felborzolódna

2012. jún. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!