Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Erez fajdalmat egy ujszulott...

Erez fajdalmat egy ujszulott cica akinek meg a szeme nincs kinyitva?

Figyelt kérdés
2012. jún. 21. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen
2012. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érez. Sőt szerintem már az anyja hasában is érez, mikor az agya már kifejlődött.
2012. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Hallottál már az idegrendszerről? Ha igen, akkor szerinted??? Ha nem, hogyan vagy képes egyátalán netezni? (Ahoz is agy kellene.)
2012. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Hogyne :)

Miért,Te amikor baba voltál nem éreztél fájdalmat???Ugyanaz szerintem.;)

2012. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Annak ellenére, hogy az előző válaszólok verik a farkukat, ez nem is olyan buta kérdés. Kevésébé köztudott, de valójában a 70-es évek elejéig úgy gondolták, hogy csecsemőknél nem szükséges fájdalomcsillapító alkalmazása, mert az agy nem fejlődött ki eléggé ahhoz, hogy tudatosuljon a fájdalom. Aztán -egyébként véletlenül- kiderült, hogy az ilyen műtétek esetén rosszabb volt a túlélési arány, mint érzéstelenítővel, tehát a fájdalomnak nem szükséges tudatosulni, hog hatása legyen. mindezzel arra kívántam rámutatni, hogy a fájdalom működése meglehetősen összetett. Egy kismacskának nyilván valóan megvan az apparátusa arra, hogy a fájdalmat, mint sérülés jelzést érzékelje, és az emberi példa alapján feltételezhetjük, hogy ez rontja a túlélési esélyeit, stresszt okoz etológiai szempontból viszont nem jelenthető ki biztosan, hogy a fájdalom tudatosul, tehát nem feltétlenül fog rá emlékezni a macska későbbi életkorában, függetlenül a fájdalom mértékétől.
2012. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönnyük emese ezt a rendkivül érdekes dolgot.A lénnyeg hogy érez fájdalmat.Gondolj bele minden érez fájdalmat amíg az idegei el nem tompulnak.Az érintést is idegek segitségével észleljük.Ha elég okos vagy a nem látó kismacsek hogy megy jobbra balra ha azt se tudja merre van a fel merre meg a le.
2012. jún. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem jól leírták a választ az előttem szólók.

Bennem az merült fel,hogy mért ez a kérdés?Agyoncsapás,vízbefújtás,kínzás...remélem nem az ilyen dolgok miatt van a kérdés feltéve.

2012. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nemm nyugi...14 eves vagyok es imadom az allatokat !!!!
2012. jún. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!