Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól lehet a cicámat...

Mikortól lehet a cicámat egyedül kint hagyni a kertben, még éjszakára is?

Figyelt kérdés
Most 7 hetes a cicusom. Az élet úgy hozta hogy 2 évig nem volt cicám, előtte egy 6 éves macskám volt. Szóval olyan rég volt kölyök macskám, h nem emlékszem, hogyan célszerű kintre szoktatni. Sosem volt benti cicám, szép nagy kertünk van, minden cica imádta. Persze most még el van zárva, ha nem tudok vele foglalkozni+ éjszakára is. Van egy külön helyisége a lakásnak, ott van mindene. Persze, ha időnk engedi, letelik a napi meló, vele vagyok. De sokkal könnyebb lesz, ha már teljesen önálló lesz. Hány hónapos korára lesz olyan "nagy", hogy bátran kint hagyhatom éjszakára is, hogy nem kell elzárni?

2012. jún. 18. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk kinti cicáink voltak, a kicsinyeik is kint születtek, mindig kint voltak.

De mivel ő egyedül van így szerintem még egy kicsit hagyhatod.

Illetve célszerű lenne először csak szoktatni a kinti léthez, pl. hogy nyitva hagyod az ajtót vagy kint játszol vele, de ha nagyon eltávolodna már hívod.

Aztán csak napközben kint hagyogatni, de estére még bevinni. A cicák éjszaka szeretnek vadászatra indulni és messzire is elmenni, ezt már csak akkor szabad neki engedni, ha napközben sosem szökik el.

2012. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig kint laktak a cicák. Én 8 hetes korban ha elhoztam őket, három napig a fáskamrába zártam őket, hogy szokják a helyet, az embert, stb. Három nap után kinyitottam nekik az ajtót, és hagytam, hogy maguktól jöjjenek ki, és térképezzék fel a területet. Enni mindig a fáskamrában kaptak, megszokták a helyiséget, és oda mentek be mindig aludni is. Aztán ezután mindig nyitva volt az ajtó nekik. Mondjuk nagy a kertem, haszonállatok is vannak, aztán mászkáltak a tyúkólban, a juhól szénatartójában. Amikor kint voltam, mindig hívtam őket, aztán megszokták a közelséget. Most csak egy kandúrom van, 1 éves lesz, de valamikor volt 11 kismacska is az udvaromban
2012. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jajj, nagyon szépen köszönöm! Biztos, hogy így kellene nekem is, csak olyan kis pici, és lüke, hogy annyira féltem, el ne szaladjon, vagy át ne menjen a szomszédba, aztán ne jöjjön vissza...Ilyenek járnak az agyamban. Rosszabb vagyok, mint az anyja...:)
2012. jún. 19. 09:37
 4/4 anonim ***** válasza:
én átérzem, énis rettegnék hogy valami baja lesz :D de olyan szinten pánikolok hogy csak néha viszem el anyósomék kertjébe (sétálni) de folyton követem :D eleinte azon gondolkodtam ne kössem-e pórázra :D mondjuk ő benti cica csak a szórakoztatása kedvéért vittem ki :D
2012. jún. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!