Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés után eltűnt a cicám,...

Költözés után eltűnt a cicám, van rá esély, hogy hazajöjjön?

Figyelt kérdés
Tegnap kiszökött a házból... városon kívül lakunk, hatalmas kert van, szomszéd alig. Eddig egész nap aludt, bekucorodva a sarokba, nem akart előjönni, de éjszaka már járkált, felkelt, és hajnalban eltűnt, azóta nem jött haza. Vissza fog jönni egyáltalán?
2012. jún. 24. 09:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy ivartalanítva van, és nagyon félős, még a kocsiktól is fél, tehát az úton kétlem, hogy átment, plusz kizárt, hogy valaki befogta volna.
2012. jún. 24. 09:39
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. A macskákat új környezetben egy darabig bent kell tartani a lakásban. Tudom, hogy nektek bent volt, de figyelni kellett volna, hogy ne tudjon kiszökni. Messze laktok a régi helytől? Mert sok cica megpróbál "haza" menni, vagyis a régi lakhelyetekre.
2012. jún. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
úgy száz km-re
2012. jún. 24. 10:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Hajjaj...:( Kezdjétek el keresni, bár lehet értelmetlen. Akár plakátokat is kirakhattok a városban, attól függetlenül, hogy városon kívül laktok. Ne adjátok fel a reményt, még előkerülhet! Szurkolok!
2012. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kerestük, keressük. Annak a néhány szomszédnak is szóltunk. Abban bízok, hogy csak nappalra bújt el, és este előjön... Tegnap is ezt csinálta. Már most hiányzik, én nem tudom, mi lesz. Köszi.
2012. jún. 24. 10:40
 6/14 anonim ***** válasza:
megkerult a cicus?
2012. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Még nem, de keressük, majd még este nézünk szét, akkor szokott előjönni alvás után. Én egész éjszaka kint leszek a teraszon, hagytam neki egy csomó helyen kaját... De egyébként anyu is meg én is, hallottuk a nyávogását, csak nem tudunk rájönni, honnan jön. Nem hiszem, hogy valami baja lenne, mert akkor abba sem hagyja. Remélem, az éjszaka folyamán előkerül, elég tartózkodó és óvatos cica, most meg mégjobban meg van illetődve, képzelem, hogyan érezheti magát. Köszi az érdeklődést, amint megkerül, meg is írom. :)
2012. jún. 24. 14:44
 8/14 anonim ***** válasza:

nagyon szivesen!

remelem megkerul a cicus

2012. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 macskám is elveszett, az egyikért tűvé tettem a környéket, plakátoltam, hirdettem állatos oldalakon..stb, így másfél hónap alatt előkerült. Ez a cica a Balatonon veszett el, egy kis településen. A másik esetben simán mázlim volt, főleg, hogy Bp. egyik belső kerületében lakunk, járnak az autók, troli, elég közel van az Andrássy út, szóval veszélyes is. Mi is új lakásba költöztünk most nemrég, és a cica kiszökött az ablakon. Őt nem kerestük, lemondtunk róla, mert iszonyú elfoglaltak vagyunk mostanában, nem fért volna bele az időmbe, hogy naphosszat keressük. Meglett ez a kis csavargó is 2 hét után, de nem magától. Az egyik szomszédunk meglátta, hogy a miénket keresztező utcában sétál egy cica és lerohantam, aztán egy pincéből sikerült előhívni... Szóval szerencsések vagyunk, mert magától tuti nem jött volna vissza, mert egyrészt nincs a kinti léthez szokva, másrészt tök idegen neki a környék. Azt tanácsolom, ha nem tudsz vagy semmiképp nem akarsz lemondani erről a macskáról, akkor plakátolj (fényképpel), hirdesd, szólj a szomszédoknak, kérdezősködj. Akkor van esélyed, hogy meglesz. De igyekezz, mert minden egyes nappal csökken az esély.
2012. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

szia, köszi a hosszú választ. :)

még nincs meg, de fejlemény már van. ma jöttünk haza a keresésből, és szóval van előttünk egy kisebb föld, tele dudvával meg mindennel. vezet befelé egy kicsi, letaposott út, annak a végén észrevett anyu egy cicát, aki nagyon bámult felénk, kérdezi, hogy az nem ő? beszaladtam arra, ő addig elszaladt, de még hátrafordult, és igen, ő volt az - legalábbis több, mint valószínű. most arra gondolunk, hogy elbújt, mert tényleg félős, viszont rémesen ragaszkodik hozzám. raktam ki neki kaját oda, ahol feltűnt, a megszokott kis táljába, tejet is, és reménykedem benne, hogy ettől majd kicsit visszanyeri a bátorságát és hazajön. most is kint ülök a teraszon, villany felkapcsolva, hátha meglát, és idejön... nagyon reménykedem. amíg meg nem kerül, minden nap végigjárom ezt a földet meg a környékét... (mellesleg, bár tudom, hogy minden macska más, de az egyik szomszéd, amikor megkérdeztük, mondta, hogy neki is kiszökött a macskája, mikor ideköltöztek, és egy hét után került elő újra... úgy, hogy hazament. remélem, az én cicámmal is ez lesz... már nagyon hiányzik.)

2012. jún. 25. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!