Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két hónapos kiscica már...

Két hónapos kiscica már maradhat felügyelet nélkül az udvaron?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscicám, 2 hete van itt, nagyon hízelkedő, barátságos, eddig el volt zárva, meg a lakásban játszott, de látom, hogy már unja. Meg amúgyis kinti cica lesz. Csak eddig nem mertem elengedni, nehogy elmenjen tőlem, aztán ne jöjjön haza. Olyan csöppnek látom még, nagyon féltem. Kutya nincs, nem forgalmas helyen lakunk. Vagy csak lassan szokassam kintre?

2012. jún. 27. 11:47
 1/6 intrepid ***** válasza:
Kijáró cica állandó kockázat. Volt már macskám néhány, kijáróak, elveszítettem egy párat, nem kell ahhoz kicsinek lennie, többéves tapasztalt, sokat megélt kandúrom is lett oda, volt hogy dróthurokkal a hasán jött haza az egyik, áteszi a fene a szomszédba, ott nem biztos hogy szeretik, vagy megtalálja a maga kutyáját, autó alá veszkölődik, mittudomén, mégis azt mondom, így teljesebb az élete, a veszélyekkel együtt. Én azt mondom, ha mehetnékje van, hagy ismerkedjen a környezetével.
2012. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira zárt az udvarod, kis lyukú a kerítésed, hogy nem tud kimenni a kiscica (ugyan min nem tudja átpasszírozni magát?), akkor igen, különben én nem merném magára hagyni.
2012. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2hónaposan még egy kandúr is megölheti.. Mint nálunk 1hete :( de ha tovább bent tartod,esély nincs rá,h rendesen kiszoktasd :)
2012. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt már vagy 20 kinti cicám :( jó párat a szomszéd vett el(nem 100-as a fazon) tavaly nyáron a 4 éves kan macskám megmérgezték,nagyon fájt,még egy hete is sírtam!2 hét múlva lesz egy cicánk,az benti lesz!
2012. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb. ugyanez a felállás, kb. 2 hónapos macska, kicsit több mint 2 hete van nálunk. 1 hétig tartottunk bent a házban, de a végére már nagyon kikívánkozott. Kiengedtük, azóta szinte be se jön a házba, folyton kint szórakozik a kertben. :) De nem megy el, a kerítésen túl se nagyon megy ki. Majd, ha eljön az ideje, ivartalanítani kell, akkor nem fog elkóborolni.
2012. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk volt kinti cicánk, ivartalanított kandúr. Kutya nem volt a közelben, a mi öreg labinkat leszámítva, de ő nem bántotta.

Amikor a kutya elpusztult, nem sokra rá kezdtek átjárni az egyik szomszédtól a macskák (kb 30 macskája van, csak szaporodnak náluk, "imádja" őket), és a mi cicánk védte a területét. Persze, 30 macska közül nem egy volt FIV-es - gondolom én -, amit a mi cicánk is elkapott. Ezért halt meg, mindössze 9 évesen :( És ez csak azért mert:

1. kinti cica volt

2. egyes macskagyűjtők nem akarnak ivartalanítani...


Úgyhogy nem ajánlom a kinti tartást.

2012. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!