Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy közel 2 éves kan...

Van egy közel 2 éves kan amstaffom. Szeretnék mellé hozni egy 6 honapos kan amerikai bulldogot. Nem lenne belöle baj? összeszoknának? Nappal együtt lennénak felügyelet mellett este pedig külön. Aki tudja mit tegyek az irjon.

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát ha ivarosak akkor amint a kicsi ivarérett lesz akkor kezdődhetnek a gondok. Ismertem olyan öreg dogot,aki az életben nem bántott semmilyen élőlényt,vittek mellé egy kölyköt,akit imádott. Aztán mikor a kicsi fél éves lett az öreg nagyon dúrván nekiment. Én a helyedben inkább egy szukát vinnék,de ivartalínatám mind a kettőt. Sokan azt hiszik,hogy a kutyának rossz ha ivartalanítva van,pedig nem igaz. kan kutya szerencsétlen nem hülyül meg,mikor tüzelnek a szukák ő meg nem mehet a szukának meg így nem lehet méh daganata vagy gyulladása.
2010. jún. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
dugd el
2010. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy lesznek bunyók, de az ivartalnítás sokat könnyít a helyzeten. Mennyire domináns a 2 éves? Vagy milyen a jelleme? Hogy viselkedik más kutyákkal?


Fontos, hogy ne otthon, hanem semleges területen találkozzanak először, és egyenlő feltételek mellett. azaz ha póráz van, akkor mindkettőn legyen, ha nincs akkor egyiken se. Í

2010. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a 2 éves amstaff barátságosan közelit minden kutyához ha kan ha szuka, csak ha keményitenek neki azt nem szereti, olyankor habozás nélkül neki esne.
2010. jún. 15. 10:45
 5/15 A kérdező kommentje:
a 2 évesnek már találtam szukát. akkor viszont a bulldog fog meghülyülni? és ha többször viszem mozgatni öket, hogy ne legyen felesleges energiájuk? akkor is lehet balhé?
2010. jún. 15. 10:48
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne szaporíts, felesleges, a kannak nincs szüksége szukára, ez tévhit, és menhelyeknek sincs szükségük több kutyára! És két ilyen típusú domináns kutya között bármikor lehet balhé amíg ivarosak. A hererákot is megelőzheted, meg a verekedést is tompíthatod. Ugyanis ez hosszú meccs lesz, mert sokáig a kicsi be fog hódolni a nagynak, viszont ahogy ivarérett lesz már próbálgatni fogja a határait, akkor még párszor kikap, de valószínűleg mire teljesen kifejlett lesz, assigra ő lesz az erősebb, és előbb utóbb átveszi a hatalmat, amit a nagy nem fog egy könnyen átadni. Nem nagyon tudod megelőzni, viszont ezek a balhék általában nem olyan durvák, mint ahogy kinéznek, nagyon ritka a sérülés, ha normálisak a kutyák.
2010. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Két ivaros kannál pláne ennél a fajtánál tuti lesz bunyó,tök mindegy mennyit mozgatod őket. Nem azért bunyóznak,mert nincsenek lemozgatva,hanem mert mindegyik kutya domináns akar lenni. És te írtad,hogy akkkor a steffid nekimegy másnak. Ha csak nem akarod,hogy egyszer arra menj haza,hogy az egyik megölte a másikat ivartanatíasd őket,de a legtutibb egy szuka,de akkor is kell az ivartanítás. Sajnos sokan nem fogják fel,hogy a kutyának is jobb ha nem ivaros.
2010. jún. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen, ezzel most valamelyiket megmentettétek.
2010. jún. 15. 10:57
 9/15 A kérdező kommentje:
hopp ezt elgfelejtettem: mennyibe kerül egy ivartalanitás?
2010. jún. 15. 10:59
 10/15 A kérdező kommentje:
áá már utána néztem. köszi szépen még1x mindenkinek
2010. jún. 15. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!