Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámat hogyan tanítsam be?

A macskámat hogyan tanítsam be?

Figyelt kérdés
Ma vettem a macskámnak egy kattanót és szeretném betanítani. De nem tudom hogyan kezdjek bele és mit tanítsak neki először. És függ attól hogy hány éves? Mert az enyém most lesz 3éves.

2012. jún. 29. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem függ a kortól. Az az alapja hogy kattintasz egyet majd jutalmat adsz, kicsit összetettebb mint a kutyáknál. Pl pacsi adás: mivel a cicusom nem szerette ha hozzányúlnak a mancsához egy szívószálat érintettem a mancsához ekkor jutalom és parancs szò (én nem használtam kattanót) majd az lett a feledat hogy ahol van a szívószál oda nyúljon és így tovább. Próbálkozz de ha nem érdekli amit csinálsz ő nem fog oda figyelni. Sok szerencsét, nem olyan nehéz :)
2012. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék még hozzá, hogy türelem,türelem és türelem. Ebből a tulajdonságból sokkal többre lesz szükséged, mint egy kutyánál.


Én megelégedtem azzal, hogy a cicám nem nyúl az előlhagyott kajához, és nem kapar szét mindent :)

2012. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én klikker nélkül tanítom az enyém, szerintem teljesen felesleges. Kezd az üllel. Emeld a falatot a feje felé, majd húzd hátra. Amint érinti a fara a földet, add neki a jutalmat és mond neki, ül. Szinte ez mindennek az alapja, én minden előtt leültetem.

videó: itt az ugrás, tappancs, pacsi és ül látszik. Majd rakok fel frissebet is. :) A tappancsnál rá kell raknia a mancsát a tápra, aztán eheti meg.

http://www.youtube.com/watch?v=xL-IU4hd7OU


Ül, pacsi, integet: [link]

Marad: [link]

Fekszik: [link]


Bevezetés


Mindenkinek ajánlom, kezdje az elméleti résszel! Itt leírom mi szükséges egy macska kínzás mentes tanításához. Nem fog engedelmeskedni kis barátunk az első pillanattól. Neki is meg kell értenie mit is jelent, ha a gazdi mond egy szót. Mivel nem egy nyelven beszéltek, kommunikáltok, így találni kell egy középutat a két nyelv között. Ha valamit rosszul csinál ne szidd le, de ne is dícsérd meg! Ezzel eléred, hogy megértse: nem bántod, ha nem azt teszi amit te elgondolsz, de nem is dícséred, jutalmazod meg. Viszont, ha eltalálja amit te jónak látsz, dícsérd meg, jutalmazd, mutasd magad elégedettnek. Fontos az is, hogy ha azt szeretnéd, hogy leüljön, ne akkor adj neki jutalomfalatot amikor már felállt. Mikor a hátsója érinti a padlót, azonnal dícsérd meg! Nos ahogy ígértem: mi kell a tanításhoz? Nagyon sok türelem és bizalom. Bár a tanítás közben csak (remélhetőleg) nőni fog a bizalom köztetek, anélkül a tanítás lehetetlen! A türelem? A türelem rózsát terem. Így igaz, ha például a cicád nem jön hámon mikor hívod és el kezded ráncigálni ő azt jegyzi meg, hogy ha rajta van a póráz csak rángatják és ez fáj neki. Többet nem fogod tudni ráadni. Persze kellékek sem hiányozhatnak. Fontos, legyen jutalomfalatod és a jutalomfalattartó sem rossz ha van. A hám és a póráz elengedhetetlen a pórázzal sétáltatáshoz, de nem feltétlenül kell a trükkökhöz, ha kedvenced nem szalad el.


Bár az oldalt már nem szerkesztem, szívesen segítek privátban is a tanítással kapcsolatban.

2012. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!