Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a macskámat...

Hogy szoktassam le a macskámat arról, hogy felmásszon a szúnyoghálóra?

Figyelt kérdés
Négy napja kaptam egy kiscicát, most hét hetes. Kint tartom, kint is alszik egy nagy ketrecben. Nagyon jól elvan, minden nap kiengedem több órára, közben kint vagyok vele. Viszont hátul a teraszon nyitva van az ajtó, és a csukott szúnyoghálóra állandóan felmászik a cica. Odamegy az ajtóhoz, benéz a házba, nyávog, hogy be szeretne menni, majd elkezd felmászni a szúnyoghálón. A házba egyáltalán nem szeretném beengedni, em szeretném, hogy odaszokjon, mert nem megoldható, hogy otthon legyünk vele. Mit lehetne tenni ez ellen? Rá szoktam koppintani az orrára, illetve néha ráfújok, de nem igazán ijed meg.

2012. máj. 26. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Erősebben fújj az arcába úgy, hogy felette álsz és ne oldalról fújd hanem teljessen az egész arcába.

Nekem a tapétát kaparta és amikor ment a 'kaparós fal' felé akkor követtem, fölé álltam megvártam míg elkezdi kaparni és telibe fújtam az arcát, ezt megcsináltam egy jó párszor és leszokott rolla

2012. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy szoktam ráfújni, hogy felemelem, szembe nézek vele, és úgy fújok rá erősen. de mintha meg se hallaná/érezné :/
2012. máj. 26. 20:06
 3/16 anonim válasza:
Nekünk ha valami rosszat csinálnak a cicáink, akkor elverjük őket. Egy két pofon neki, persze nem olyan erősen hogy bármi baja legyen tőle, de úgy hogy megérezze, ezt eljátszod párszor, és majd abbahagyja. De ezt mindenképp úgy csináld, hogy tudja mért bántod. Szóval vagy pont akkor amikor felmászott, vagy ha például majd csinálja azt hogy levadász egy egeret vagy egy kismadarat, és odaviszi a lábtörlőre, akkor fogd meg a cicát mutasd meg neki, és utána verd el, és akkor majd remélhetőleg leszokik róla. Vagy még az lehet jó megoldás, ha lesben állsz egy vízipisztollyal, és amikor felmászott akkor szépen lelocsolod. Lehet hogy ezek után egy ideig nem fog bírni, és nem tudod majd megfogni, de az nem tart olyan sokáig.
2012. máj. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
lehet az a baj, hogy felemeled, mert akkor nem érti, hogy most mit nem szabad, mivel te csak tartod a kezedbe
2012. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
20:14: azért mér kéne elverni mert levadászott egy egeret/madarat? azért inkább meg kell DICSÉRNI, nem elverni ...
2012. máj. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Rossz, nem rossz, én is szoktam néha elverni a cicót, ha megérdemli. Sorozatosan felült a virágládába, kétszer kaptam el, pofont kapott, azután már nem láttuk ott ülni. Egy rokonomnál is ez a helyzet, hogy a nyári konyha ajtaja szúnyoghálós,és oda is felugrálnak a macskák. Ott mindig zavargászták őket, plusz valami drótos cuccot kötözgettek fel, ami szúrja tán a cicát.
2012. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Az a helyzet, hogy félek megpofozni. Még csak pár napja van nálam, épp hogy megismertük egymást. Ha megpofozom, nem fog majd félni tőlem? A vízipisztoly jó ötlet, de akkor is lehet rám dühös... ://
2012. máj. 26. 21:09
 8/16 anonim válasza:
20:19 : nem az a baj, hogy levadássza az egeret vagy madarat, hanem az hogy a lábtörlőre teszi.
2012. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Minek tart az állatot, aki nem enged meg neki semmit?
2012. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
utolsó. ment a piros, ez természetes, nem értem, ha nem tudsz segíteni, minek írsz ide?? Megnézném, hogy te hogyan engedsz meg mindent az állatodnak, kell nekik határt szabni, ez köztudott.
2012. jún. 20. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!