Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az emberek nem veszik észre,...

Az emberek nem veszik észre, ha elütnek egy macskát az úton?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Észrevenni biztosan észreveszik, csak tudod vannak emberek, akiket nem érdekel, hogy mit érez az állat, mekkora fájdalmai vannak:S Csak sajnálni tudom ezeket az embereket, mert az állati lélek gyönyörű dolgokat rejt magában és aki ezt nem ismeri, biztosan kevesebb tőle...
2009. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
67%
mind szivtelen állat aki elüti a macskákat forduljonfelll mind!!!!!
2009. júl. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Látom az indulatokat...

Én már tapasztaltam az anyós ülésről nézve, hogy a sofőr észre sem vette, csak a koppanást hallottuk, hogy a szegény cicus a bokorból kiugorva a kocsi alá futott a jobb oldalról..100 as tempónál. Sajnos, ha megtörténik már a baj, nem lehet visszacsinálni a megtörténtet. Ilyenkor semmit nem tehetsz már bármennyire is állat szeretőek vagyunk. Sajnos ez nagyon szomorú,de nem mindenki szándékosan rossz indulatú.,bármennyire is írja valaki hogy forduljanak fel azok akik...

2009. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Én egyszer elütöttem egy macskát,szerencsére csak 30-cal mentem,de én kiszálltam a kociból és elvittem állatorvoshoz a macskát.Eltört a lába.Megműtötték,kifizettem,és hazavittem a gazdájának,mert avolt rajta nyakörv
2009. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem is az a kérdés, hogy szándékosan ütik-e el a cicákat.

Viszont az nem igaz, hogy ha már megtörtént, nincs mit tenni. Persze, ha szegény rögtön meghalt, akkor nincs. De azért illene megnézni, mert lehet hogy életben van, de olyan sérülései vannak, amiktől rettenetesen szenvedhet órákig, napokig, akár hetekig, amíg borzasztó halállal vége nem lesz. Akit ez nem érdekel, annak kívánom, hogy legalább egyszer életében legyen olyan rosszul, hogy négykézláb csúszva-mászva kelljen a telefonig eljutnia, hogy mentőt hívjon... Csak hát szegény macskáknak még csak telefonjuk sincs...

2009. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azon csodálkozok, ha észre is veszi, vállat von és tovább megy. Bár, az elütő szemszögéből "logikus", mert mi a fenét csináljon vele, azt se tudja hova vigye, ha vinné is akkor is még fizessen is érte? Mi az a macska neki? :( Én egyébként nem vezetek, nem is szeretnék, ha valaki mellett ülök, akkor is rosszul érzem magam, ha gyorsan megyünk, mert folyton az eszemben van, hogy kijön egy őz/sün/kutya/macska elütjük. Múltkor hazamentem a szüleimhez, anyukámmal mentünk valahová és ott mászott egy sün az úton, elkezdtem kiabálni, anya elrántotta a kormányt, de nem akart visszamenni, én meg addig siránkoztam, míg vissza nem mentünk. Nem ütöttük el és átvittük a másik oldalra szegénykét.


Nagyon sajnálom őket, a mi macskánkat is elütötték már, és nem csináltak semmit, magában kellett neki hazakúszni, szerencsére felépült.


Valóban van olyan, hogy nem tudja elkerülni, mert a macska gondol egyet és kiugrik az útra akár a bokor mellől, hogy nem is látszott, hogy ott van. De egyébként tény, hogy vannak, akik direkt rálépnek a gázra...


De már a villamostól is kivagyok, múltkor láttam egy szép cicát, ott feküdt a padkán, a sínek közelében, én meg leszálltam és visszamentem, mert nem úgy feküdt, mint ami alszik, hátha valami baja van és akkor kihívom az állat mentőket. Nos a macskának csak a fele volt meg. A hátsó fele egyszerűen hiányzott... Azt nem is láttam sehol, de borzasztó volt.

2009. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Ennek több oka van:

1: sokan sajnos eleve utálják a cicákat, így egyáltalán nem érdekli őket az ilyesmi.

2: ugyan nem utálják, de sosem volt nekik így nem tudják, mennyire szeretnivalók tudnak lenni, így egyrészt közömbösek, másrészt azt sem tudják, mit kellene ilyenkor csinálni, hová kéne vinni, így inkább megpróbálják elfelejteni a dolgot.

3: soha nem voltak még nagyon rosszul kiszolgáltatott helyzetben, teljesen egyedül és tehetetlenül, így nincs empátiás készségük, meg sem fordul a fejükben, hogy milyen szenvedéseken megy keresztül az állat.

4. és végezetül, sajnos sokakat még az emberek sem érdeklik, nemhogy az állatok...

2009. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és egy még kimaradt: nem tudnak vagy nem akarnak pénzt áldozni az állatorvosi kezelésre, ami - valljuk be- igen magas ár tud lenni.
2009. júl. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De ha már meghalt aq cica, vagy bármely állat,akkor le kellene húzni az út szélére, hogy ne trancsírozza szét a többi autó.
2009. júl. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki normálisan az útra figyelne vezetés közben, akkor észre lehet venni azt a szerencsétlen macskát, amelyik kimegy az útra, és be lehet húzni a féket... nekünk eddig még mindig sikerült szal...:S
2009. szept. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!