Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Házimacskát megnyírni?

Házimacskát megnyírni?

Figyelt kérdés

Van egy sima, cirmos cicám. Le lehet nyíratni? Normálisan fog visszanőni a szőre? Meg egyáltalán, lehet-e?

Annyira melege van, és panelban lakunk, szóval nem sütné meg a nap, meg semmi, de tényleg komolyan gondolkozom rajta.

Létezik ilyen?

És a tricolor kiscicát le lehetne-e? Vagy máshogy nőne vissza a szőre?

Persze csakis kozmetikában!


2012. júl. 1. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne nyírd le! A macskák nem tudnak izzadni,így teljesen felesleges lenyírnia szőrét.

Adj neki többször friss szoba hideg vizet. A macska ösztönösen megtalálja az árnyékos helyet.

2012. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Le lehetni le lehet, de nem biztos hogy jobban jár vele a macs, a bundája szigetel. Ha nincs bunda nincs ami szigeteljen a meleg ellen. De amúgy visszanő neki, nekünk a macsnak volt leborotválva hasa műtét miatt, lába is másik sérülés miatt, ugyan olyan a szőre mint volt.
2012. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felesleges.. esetleg locsold le vízzel!

Amúgy meg a szőr szigeteli is , nem csak melegíti!

2012. júl. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vicuska87 ***** válasza:
Nem szükséges levágni neki. Inkább egy kis vízzel túrd át neki a szőrét, jobban fog örülni neki.
2012. júl. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Napi 9 órát dolgozom, nem vagyok itthon, nem mehet egész nap a venti, és nem tudom folyton locsolgatni, meg bevizezni, amúgy utálja is.

De ismerősöm mondta, hogy ő is le szokta nyírni a macskáját minden évben, úgyhogy szerintem felhívom a kozmetikát, hogy elvállalják-e.

Nagyon nagy a bundája, csak piheg szegény.

2012. júl. 1. 21:36
 6/6 Vicuska87 ***** válasza:
Ha úgy is levágatod, akkor minek kérdezed meg?
2012. júl. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!