Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék házimacskát, mik az...

Szeretnék házimacskát, mik az előnyei és a háteányai?

Figyelt kérdés

Még nem volt házimacskám azért nagyon fontos lenne ha KOMOLY válaszokat adnátok :

-Fajtisztát vagy keveréket is lehet tartani?

stb tudnivaló


2012. febr. 10. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Minden macska fajtiszta, legfeljebb nem fajtatiszta. Gondolom te se láttál még degu-macska, vagy elefánt-macska keresztezést, de legfeljebb az NEM lehetne fajtiszta. Egyébként mi bajod van a keverék macskákkal? Épp ugyanannyit érnek, mint a keverékek. (kivéve a tenyésztőnek, ő elég nagy összegeket is elkérhet egy macskáért)
2012. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
*mint a fajtatiszták
2012. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne már!!!!!.....házimacska,előnyei és hátrányai??

...ezt ügye nem komolyan kérdezed?

A világ összes macskájának,legyen az fajtatiszta vagy házimacska más és más a személyisége!

Egy perzsát egész nap fésülheted : )

De most komolyan,azért mert fajta tiszta még okosabb vagy aranyosabb....a fenét,ez jó nagy baromság!!!

2012. febr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen keverékre gondolsz, kedves? Mert én már évtizedek óta kutatok macska-víziló hibrid után, de még sajnos nem sikerült találnom. :)

A macskáknak nincsenek nagy hátrányaik. Rendesen el kell őket látni, ki kell elégíteni mind a fizikai, mind a szellemi szükségletüket és nem lehetnek gondok. Az eleje problémás lehet, az alomra szoktatásnál (max. egy hónap) és míg pici, állandó jellegű apró, kisebb-nagyobb felületi sérülések, karmolások a kézen, de ez is kikerülhető. Cserébe kapsz úgy 10-20 évre egy igazi ragaszkodó szeretet gombócot. Sohasem bánnád meg a döntést, hogy cicát akartál.

A fajták nem annyira elterjedtek a macskatartók között, mint a kutyáknál. Én úgy vagyok vele, hogy tk-s, fajtatiszta macskát akkor érdemes tartani, ha vagy van egy óriási kedvenc fajtád, vagy ha valamire kifejezetten használni akarod.

2012. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

A macskáknál is nagy a beltenyészet, bár nem akkora mint a kutyáknál. A fajtatiszta macska hajlamosabb genetikai megbetegedésekre meg hasonlók. Meg miért vennél 100 ezerért macskát amikor menhelyről megmenthetsz egyet? Még hálásabb is lesz, mint a vásárolt.... Az alomra szoktatás az én cicámnál 1 hét volt, a karmolni meg csak játék közbe karmol.

Minden macskának nagy a mozgásigénye, ha lakásban laksz akkor vagy ki kell neki alakítani helyet ahol tud mászni és rohangálni, vagy ki kell engedi, ha forgalmas helyen laksz, akkor ki lehet vinni pórázzal sétálni. A sétáltatást nem biztos, hogy megszokja, de egy próbát megér. Kertes házból nyugodtan kiengedheted. Ivartalanítani mindenképpen érdemes, mert úgy nem hoz létre fölösleges szaporulatot (nem lesz még több macska az utcán és menhelyeken) és nemi úton vagy verekedéssel szerezhető betegségeket se kap el. A kijárós cicáról tudni kell, hogy bármikor elüthetik, megmérgezhetik stb.

Ami még fontos, hogy egy macska 15-20 évre szól, tehát tudnod kell, hogy mit vállalsz. etetni kell orvoshoz kell vinni, bolha, kullancs irtó, féregtelenítő és még sorolhatnám, hogy milyen kötelező kiadásokkal jár.

Mindenképpen megéri, mert egész életében szeretni fog.

2012. febr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam h bajom van elük csak nekem még sosem volt és nem tudok még a tartásukról sokat....
2012. febr. 15. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:

valaki írta, hogy alomra szoktatással gond lehet. egy hónap???? nekünk rengeteg macskánk volt már, még SOHA egyik sem piszkított be. megmutattam neki az almot, amikor a lakásba hoztam, és azonnal oda is ment ha kellett neki. okosabbak, mint hinnénk. amúgy előnye az, hogy van egy állatod, szeretheted, simogathatod, aludhatsz vele, szóval minden előnye megvan, mint bármilyen állatnak.

ami a hátrányokat illeti: tépik a bútort, szőnyeget, hullik a szőrük, és macskaalmot kell takarítani. de mindez eltörpül ahhoz képest, mennyi örömöt okoznak.

2012. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
En a hazit szeretem,mert kulonlegesebb
2012. nov. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!