Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlélheti na macskám, ha...

Túlélheti na macskám, ha kiesett a 4. emeletről?

Figyelt kérdés

A cicám kiesett a 4. emeletről. Lent megvárt, megfogtam, felhoztam, elkezdett lihegni, zihálni. Valószínű sokkot kapott. Ez tegnap történt. 1 éves nőstény cica. Agyrázkódás jeleit ( ájulás, vakság, bénulás) nem vettem észre rajta. Éjjel hányt, de nem véreset, csak a vacsoráját hányta ki. Inni iszik, de eléggé le van lassulva.

Túléli?


2012. júl. 3. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
39%
Simán túléli, egy-két nap és már rendben lesz.
2012. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem is állatorvoshoz kellett volna vinni, de még mindig elviheted...
2012. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Komolyan mondod, hogy nem vitted orvoshoz???
2012. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%

persze túléli ha úgy esett és nem lett semmi baja.. de mivan ha a tied nem úgy esett és mondjuk belső vérzése van?

egy orvoshoz azért nem ártana elvinni megnézetni

2012. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Igen, de minden bajjal célszerű orvoshoz menni inkább, mint itt érdeklődni.


A „macskafizika” szerint a sérülések súlyossága egy pontig a magasság növekedésével csökken. A házból kieső macsek könnyebben átvészeli a 4-10 emeletről esést, mint az elsőről vagy másodikról. Az a trükkje ugyanis, hogy esés közben kinyújtózik. Mellső lábait hosszan előre nyújtja, a hátsókat pedig erősen hátrafelé. A lehető legnagyobb felületre törekszik, így tompítva az ütés erejét. Ehhez idő és tér kell, amely kis magasságnál kevés.

2012. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%

Már volt ilyen kérdés csak máshogy megfogalmazva kettővel alább..Mi lenne ha vennéd a fáradságot és felhívnád azt a dokit akit drágálsz?Bár ezt sem értem,hogy mért nem beszéled meg a dokival,hogy részletekbe fizesd a kezelést..Ha te kiesel a 4ről akkor is ide írsz?

Mindenesetre örülök,hogy diagnosztizálod a cicát.

2012. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Tudom én legszívesebben elvinném oda is de mivel ygerek avgyok és nincs pénzem nem tudom, anyum meg nem akarja odavinni.. Elég bunkó az orvos és szerintünk nem adja meg a lehetőséget, hogy részletre fizessük. El akartuk vinni az egyik orvoshoz, de szabin van és csak 2 van a városban...
2012. júl. 3. 13:16
 8/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: azért írtam ki mégeygszer, mert a másik kérdés fő témája a szállítás volt. Így hátha elolvassa az is, aki a másikat nem akarta...
2012. júl. 3. 13:18
 9/24 Vicuska87 ***** válasza:
Mem biztos hogy túléli, ha valami belső vérzése van például!
2012. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerinted-szerinted,ne találgass hanem hívd fel az orvost.
2012. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!