Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Túlélheti na macskám, ha...

Túlélheti na macskám, ha kiesett a 4. emeletről?

Figyelt kérdés

A cicám kiesett a 4. emeletről. Lent megvárt, megfogtam, felhoztam, elkezdett lihegni, zihálni. Valószínű sokkot kapott. Ez tegnap történt. 1 éves nőstény cica. Agyrázkódás jeleit ( ájulás, vakság, bénulás) nem vettem észre rajta. Éjjel hányt, de nem véreset, csak a vacsoráját hányta ki. Inni iszik, de eléggé le van lassulva.

Túléli?


2012. júl. 3. 12:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell oda orvos. Mégis mit csinál vele? Megkopogtatja a bordáit? 2 nap és a macska ugyanolyan bátor lesz, mint volt. Legfeljebb el akarná altatni a macskát, és elkérné a zsét. 2 nap és a macskának semmi baja nem lesz.
2012. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Most (ugyan en annyira mint régen) de javulás történt. Elkezdte érdekelni a játéka, utánamegy, nem szalad de utánamegy, és elkezdett enni.
2012. júl. 3. 13:47
 13/24 anonim ***** válasza:
32%
Hasonló volt nálunk is. 1 napig feküdt a macska, aztán meg felkelt és futkározott. Orvos akkor kell, ha mondjuk legalább tudsz szerencsétlen orvosnak mondani valamit, hogy hát kitört a lába, tegye már helyre. De az, hogy lassabban megy, még akár az ijedtségtől is lehet, ahhoz meg gondolom macskapszichológus kellene... Ha legalább véreset hányna, vagy valami. Ebben az esetben értelmetlen állatorvoshoz vinni.
2012. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, majd ha nem felejted el, 2-3 nap múlva írd már meg ide mit csinál a macska, hadd tanuljunk már egy kicsit az esetből.
2012. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Egy csomó történetet olvasni, amiben egymásra licitálnak a hírek, hogy 40 emeletet zuhant a macska és sérülés nélkül túl élte, meg 53 emeletet. Hát könyörgöm a 4 emelet az az ingerküszöböt sem éri el. De ha valaki úgy gondolja, majd értesítheti a Fókuszt, hogy tud egy macskáról, aki 4! emeletes zuhanást élt túl!
2012. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 borcsi02 ***** válasza:
Ha már tényleg ennyire esélytelen részetekről,hogy orvoshoz kerüljön(!),és kezd jobban lenni,szerencséd van,és remélem teljesen rendbe jön.Az orvos egyébként a "bordakopogtatáson" kívül jó pár vizsgálatot elvégez,már volt,hogy mi is belső vérzésre gyanakodva vittük hozzá a cicánkat.Szóval nem biztos,hogy jó az ilyesmire legyinteni,mert soha nem lehet tudni.Ezentúl azért vigyázz rá jobban!
2012. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
bordakopogtatás??? :D Isten sok barmot teremtett az tény.Ha te leesel valahonnan akkor nem mész orvoshoz?Essél egy nagyon lihegj egy napig és szenvedj,de ne vigyen senki orvoshoz!Várjatok pár napot majd jobban leszel..minek orvos max csak megkopogtatná a bordád és végleg elaltatna nem? :D
2012. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Maxitabi ***** válasza:
59%

Én csak azt nem értem, hogyan eshetnek ki a macskák az emeletes házakból!! Ill. rosszul fogalmaztam: milyen macskatartók azok, akik nem teszik biztonságossá az ablakokat, erkélyt????? Lehet kapni bukóablakra rácsot, hálót lehet feltenni, erkélyre macskaháló való,- ha nem akarjuk, hogy kizuhanjon az állat!!!!

Én is hetediken lakom, de amíg nem volt a 7.20 méteres erkélyemen háló, akkor csak felügyelettel lehettek kint,de még most is figyelek mindig...

2012. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"A házból kieső macsek könnyebben átvészeli a 4-10 emeletről esést, mint az elsőről vagy másodikról."


Abban abszolút igazad van, hogy kell idő az árforduláshoz, addig pedig a kisebb magasságról való leesés veszélyesebb. Azért a 10. emeletet én eléggé neccesnek érzem, azt csak akkor élheti túl, ha bokorra vagy dús aljnövényzetre esik. Ha a panelházat körülvevő beton- vagy aszfaltjárdára esik, akkor eléggé reménytelen szerintem.


Megfelelő aljnövényzet esetén elvileg bármekkora magasságról esést túlélhet a cica, mert ha széttárja a lábait, esetleg éppen hosszúszőrű cicáról van szó, akkor nem lesz túl nagy a határsebesség (ez az a sebesség, amikor a közegellenállás egyenlő lesz a gravitációs erővel, ekkor már nem nő tovább a sebessége).

2012. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Az én cicám pont így járt, de én rögtön szaladtam az orvoshoz vele. Mi valójában a 4,5.-en lakunk.

2 óra keresés után találtam meg, a szemben lévő híd alatt. Végig zokogtam az utat, féltem, rettegtem, hogy nem találom meg. Könyörögtem Istenhez, hogy megtaláljam, és ne legyen semmi baja.

Amikor megtaláltam, nem reagált hívásomra sokkot kapott. Pont mellette volt egy bolt, gyorsan vettem neki a kedvenc kajájából, azt gondoltam arra kijön, de tévedtem. Bemásztam érte, és szaladtam az orvoshoz.

Megúszta egy nyelv elharapással, és egy fog kitöréssel, + 5db kullanccsal.

Szerencsére nagyon hamar felépült, és ugyan olyan játékos, simulós, mint addig. Ez már 2 éve volt.


Én azt ajánlom, hogy szaladj vele gyorsan orvoshoz!

Ha megvizsgálja, legalább megnyugodsz. Nekem ingyenes volt a vizsgálat, szóval nem veszítesz semmit. Minél előbb, annál jobb!

2012. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!