Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám! Nektek volt...

Beteg a cicám! Nektek volt már ilyen? Túlélheti?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt megszülettek a kiskutyáim,viszont az anyukájuk nagyon ideges volt,és megmarta az egyik cicám.

Tegnap elment,és csak ma találtam rá...

/Nincs rajta nagy sérülés,csak az álla alatt egy fognyom szerű seb...(de lehet hogy beképzelem hogy fognyomszerű)/

Csak feküdt ott,és meg sem mozdult.

Elvittem állatorvoshoz,aki adott neki valamilyen antibiotikumot,és hazahoztuk.

Itt van bent velem,de csak fekszik,és meg sem mozdul.Nem megy Wc-re,nem eszik,nem iszik... SEMMI!!!

Nagy nehezen beleerőltettem két evőkanálnyi tejet,de szerintem ez írtó kevés.

Látszik rajta hogy fáj neki,ahogy eszik,és nem is merem már etetni.

Mit lehet ilyenkor még tenni?

Túl élheti????


2010. febr. 26. 22:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
szia! nagyon sajnálom a cicádat! biztos hogy nagyon fáj neki de lehet h nem a fájdalom végett ilyen hanem lehet h kapott egy kisebb sokkot :S de abból meg kilábal! remélem mihamarabb rendbe jön!
2010. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Köszi a választ,csak az a baj,hogy nagyon aggódom érte!!!

nem tudom mit csináljak!Hiába vittem el dokihoz,úgy érzem hogy tehetetlen vagyok,és csak nézem ahogy meghal szegény! :(

Annyira sajnálom és nem akarom hogy szenvedjen,de nem merem elaltatni,mert bízom benne hogy meggyógyul....

:(

2010. febr. 26. 22:32
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Hol marta meg? A pofiján?

Szerintem lehet attól nem szeretne enni. De lehet tényleg a sokktól.

2010. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos mit mondott? Hogy vizsgálta meg? Neki kéne tudnia hogy mennyire súlyos. Ha nem mondott semmit vagy nem vizsgálta meg rendesen akkor vidd el egy másikhoz. Ha fáj neki az evés ne erőltesd, főleg ne tejjel etesd, annál még a tejföl is jobb vagy a sima víz.
2010. febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Elvileg az arcán marta meg...

Az álla alatt van egy seb... :(

2010. febr. 26. 22:39
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megsérült az állkapcsa, azért nincs kedve az evéshez/iváshoz nyitogatni. Próbálj apró tölcséren keresztül tejet itatni vele. Igazából akkor lehetne megtudni, hogy mi baja, ha megröntgeneznék/ultrahangoznák, de sajnos a legtöbb állatdokinál nincs ilyen felszerelés, csak ránézésre döntenek, ha baleset éri a cicust. Hál'Istennek a macskák nagyon erős állatok, sok mindent túlélnek. Az én cicám egyszer egyszerre fosott, hányt, sírt, hatalmas dudor volt az oldalán, nem evett, nem ivott. Az állatorvos diagnózisa az volt, hogy a cica "vagy leesett valahonnan, vagy megmérgezték, vagy elkapott valami fertőzést". Végül is más ezenkívül nemigen történik egy macskával.:D Kapott egy antibiotikumot, és 10 nap múlva makkegészséges volt.
2010. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha máshol nem láttál fognyomot csak a pofiján akkor nem fog meghalni nyugi!!!Sztem lelki traumája van és azért ilyen..
2010. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Az orvos megnézte mindenhol,de szerintem nem vette észre azt a sebet,amit én észrevettem rajta.

Lábra állította hogy el van-e törva valamilye,meg a szemét és a fogait nézte.

A doki azt mondta hogy pár nap és kiderül.Vagy túléli vagy nem.

Elég furcsa egy doki volt,de csak ő rendelt délután.

Ha nem javul természetesen elviszem másik dokihoz is,csak annak sincs értelme hogy ide-oda futkározok vele...

(egy ember se szereti ha betegen utaztatják)

Nem tudom meddig várjak ...

Meg azt sem hogy mi ilyenkor a legjobb.

Ők ketten az első cicáim,így még sosem voltam ilyen szituban:(

2010. febr. 26. 22:43
 9/37 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy máshol is megfogta, esetleg belső vérzés? Bár az már biztos végzetes lett volna ennyi idő után. Az orvos nem mondott semmit? Szerintem mindenképpen próbálj mindig egy kevés folyadékot adni neki, ha nem eszik az nem baj, de folyadék kell mindenképpen, mert kiszárad. Ha az sem megy, akkor vissza kell vinni az orvoshoz, kap infúziót. A gyógyszertől is lehet, hogy alszik, és ilyenkor az a legjobb, mert az alvás is gyógyít. Jobbulást neki.
2010. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Mikorra lehet észrevenni hogy javul-e?

Sok idő mint az embernél vagy rövidebb?

2010. febr. 26. 22:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!