Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám miért akarja folyama...

A macskám miért akarja folyamatosan elásni a kajáját?

Figyelt kérdés

Naponta többször arra leszek figyelmes, hogy a macskám az etetőtála mellett áll, és kapar, mintha a kis/nagy dolgát akarná betakarni. Mivel lakásban vagyunk, így kevés sikerrel jár a padlón.


A kajáját találná olyan büdösnek, mint amit a bilijébe tesz és ezért akarná eltüntetni? Mostanában inkább csak a ropijával csinálja, Perfect Fit márkájút veszek neki. Régen a Whiskas tasakos kajájával is előfordult, de már Felixet kap, azt nem "bántja".


A tálakat naponta tisztítom, csak tisztába adok neki enni.


2012. júl. 3. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok kaját adsz neki...ami megmarad azt elteszi későbbre. Te is ezt csinálod csak a hűtőbe. Próbálj meg neki naponta többszőr keveset adni vagy egyszerűen csak akkor adj neki ha jelzi, hogy ő éhes. El lehet kénysztetve a drága :)...egyedüli cicus?
2012. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahaaaaaaa! Na erre aztán végképp nem gondoltam.


Csak ketten lakunk a lakásban, aztán ha reggel elmegyek dolgozni, megtöltöm ropival a tálkáját mert nem akarom, hogy éhes legyen amíg távol vagyok.


Na majd jól kipróbálom, hogy kevesebbet adok neki.

2012. júl. 3. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A macska nem szokta elásni a fölösleges kaját, mint a kutya, benne nincs ilyen ösztön. Én úgy tudom, hogy a kaparás az undor jele.


Nálunk a cicamama az Orijen száraztáppal csinálja ezt, s már Falatka, a kiscica is eltanulta tőle (vagy ösztön). A Josera Sensicattel nem csinálják ezt, pedig az jóval gyengébb (de még mindig jó közepes) minőség. (Nem is az ára miatt tartunk Joserát is, hanem azért, mert az Orijent nem minden cicánk eszi meg.)


Ha ugyanezt Josera-Whiskas viszonylatban tennék, akkor nem engednék a zsarolásuknak, nem kapnának Whiskast. De a Josera azért már elmegy: nincs állandóan előttük, mint az Orijen, de naponta egyszer eléjük teszem.

2012. júl. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maxitabi ***** válasza:

Az én maine coonom is elkaparja-ha nem eszi meg az összeset-hogy ne maradjon nyoma -szintén a lakásban. Teljesen normális macskaösztön. Igaz, nálam 2 cica van..

Nem büdös a kaja, csak nagyon intenzív szaga van-nálam is a nedveset kapirgálja-azt nem igazán szereti. Orijent és acanát kapnak szárazat, mellé szinte színhúsos tasakost v konzervet.

Amúgy, lehet, hogy vennék neki esetleg igazi jó minőségűt, mert amit adsz, azok egyik sem túl jó.

De ne szupermarketes kaját adj, azok mind rosszak-némelyik drága pénzért-, hanem sok húst (nem állati mellékterméket, származékot) tartalmazó(első helyen az összetételben),viszont gabonát, cukrot, tartósítószert, ízfokozókat, adalékanyagokat, színezéket tartalmazót ne!Jó lehet még neki a nyers v főtt hús-nyersen csak friss csirke, pulyka, marhahús, esetleg pulykanyak,csirkenyak-imádnak rágcsálódni, igaz nagyon kevés kell belőle, a többit lefagyasztani és felengedve adni.

2012. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!