Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a szomszédok macskáit hogy hozzánk át járjanak?

Figyelt kérdés
Azért szeretnék megoldást találni rá mert mindig hozzánk jönnek a gyerekeim homokozójába végezni a dolgukat . Nem szeretném bántani őket de valahogy meg szeretném leckéztetni őket hogy ne hozzánk járjanak át . A férjemnek az egyik barátja azt mondta hogy szerezzen egy légpuskát és egész fekete borsot rakjon bele és úgy lője meg . Ez nem számít állatkínzásnak ? Vagy esetleg tudtok olyan módszert amivel meg lehetne oldani a problémát ?
2012. júl. 5. 19:40
1 2
 1/12 SzilKa ***** válasza:
100%

Ltezbek macskariasztó növények, ültesd végig a kerítés mentén. A homokozót pedig takarjátok le, amikor nem játszanak benne a gyermekeid.

A légpuskás módszert felejtsd el... Állatkínzás, akármivel lősz rá, s a macska is úgyis visszamegy később, amikor nem látod.

2012. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 SzilKa ***** válasza:
Jav: léteznek
2012. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerezzetek be egy kutyust :) olyanon ne gondolkozz, hogy meglövöd, az nem megoldás, ha megnyomorítod a macskát.
2012. júl. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Állatkínzásnak számít, és nem biztos, hogy hatásos.

Több javaslatot is olvastam -itt a Gyk-n is- de csak a kutya az igazán bevált ellenszer.

2012. júl. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valóban a kutya a legjobb macska riasztó viszont nem hiszem hogy a légpuskás módszer be válna mivel feketeárussal jó hogy ha elmegy 5 métert emellett nem igen erős a becsapódása . Azt nem tudom hogy állatkínzásnak számít-e de az biztos hogy nem szenved maradandó sérülést mint valamelyik nagyokos írta aki nincs tisztában a légfegyverekkel és hogy milyen erősek azok .
2012. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat . Tehát amit akar a férjem csinálni az nem jó . Mellyek azok a növények amelyik elriassza a macskákat ? Mivel a kutya sajnos azért nem jó mert a kisebbik gyerekem allergiás a kutyaszőrre .
2012. júl. 5. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
20:23 én vagyok az a nagyon okos és régen egy macskánk bal szemét kilőtték légpuskával, utána nem nem nagyon látott. de akkor biztos én vagyok a béna, hogy a háziállataink lágy részei nincsenek kevlárból.
2012. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%
Nekem is volt ilyen gondom, amikor nem volt kutyám. Egy barátom hozott egy foxit kölcsönbe egy hétre. Taccsra vágott minden környékbeli macskát, kapott is belőle, csonkított is meg belőle, futni is hagyott belőle. Egy darabig nem volt látogatóm, majd csak mostanában, de már nekem is van egy kutyám. Farkaskutya, de ugyancsak igen szereti kergetni a cicókat. Jut is, marad is, nem foglalkozok vele. Irtja őket, el -el kap belőle.
2012. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hegyes golyóval valóban meg lehet bénítani egy állatot de ha olvastad volna fekete borsot akar bele rakni és mivel nem rendesen illeszkedik az bele a csőbe ezért a levegő ami kilöki nagy része elszökik . Emeltet a lövedék nem áramvonalas ezért a légellenállás is csökkenti és ez mellett nagyon pontatlan lesz tőle . Különben is a Magyarországon kapható légfegyverek amik legálisak és nincsenek tuningolva nagyon gyengék és még a normális lövedék ereje is nagyon gyenge . Körülbelül jó ha 2 üres sörös dobozon átmegy a lövedék .
2012. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 borcsi02 ***** válasza:
A macskariasztó növény Coleus Canina,egynyári növény.Többen dicsérték,mások szerint nem hat.Olvastam olyat is,hogy ecettel kell körbelocsolni a homokozót,annak utálják a macskák a szagát.Csak akkor a gyerekeknek vigyázni kell majd a ruhájukra.Egyébként a cicák nem igazán szeretik a citrusos illatokat,esetleg valami ilyesmivel is lehetne próbálkozni.
2012. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!