Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macska vemhes...

Ivartalanított macska vemhes lett. Halott már valaki ilyenről?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: most 2 éves, lakásban tartott cicám tavaly ivartalanítva lett. Pár hete új lakásba költöztünk és a cica megszökött az ablakon keresztül. 2 hét múlva találtuk meg. Este lett meg, evett, ivott, majd éjjel borzalmasan rosszul lett szegény. Az ügyeteles állatorvos akkor nem sok jóval biztatott, azt mondta, hogy valószínűleg agyvelőgyulladása van szegénykémnek, adott neki nyugtató+szurit, de mondta, hogy pár óra múlva ki fog múlni. Ez volt 2 hete. Azóta a cica viszont teljesen jól van, amin a doki őszintén meglepődött. Kérte, hogy vigyem be az egyetemre egy vizsgálatra meg egy újabb szurira. A doki elég sokáig tapogatta a cicát, azt kérdezte, hogy ivartalanított-e a macska. Mikor mondtam, hogy igen, hümmögött és közölte, hogy ezt meg kell mutatnia a kollégáknak, mert nem érti... Aztán azzal a hírrel jött vissza, hogy ez a macska vemhes! Megnézték ultrahangon és egyértelműen az. Azt hittem, padlót fogok. Mondta, hogy ritkán, de ilyen előfordul, ha elcseszik a műtétet és benn marad valami szövet. Azt mondta, hogy van lehetőség arra, hogy a cica méhét is kiveszik a magzatokkal együtt és újra elvégzik az ivartalanítást. A kölyköket nem tudjuk vállalni. Most mit csináljak? Konzultáljak azzal a dokival, aki műtötte? Visszaadja a pénzt vajon? Egyáltalán halott már valaki ilyen esetről?
2012. júl. 7. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy hasonló kérdés, belinkelem neked:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3110057-az-l..

Itt is arról van szó, hogy a méhe bennmaradt a cicusnak és csak a petefészkét vették ki, és így vemhes lett.

2012. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, nem lett vemhes, csak álvemhes, bocsi:)
2012. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Én a kutyámmal jártam így. Szerencsére náluk elég nyilvánvaló jelei vannak a tüzelésnek. Engem az egészben az bosszantott, hogy direkt kértem, hogy vegye ki a méhét is, mire ő lebeszélt, hogy teljesen felesleges. Erre tessék, lehetett újra műteni, úgy, hogy ráadásul nagyon nehezen megy nála az altatás.

Még annyit hozzá tennék, hogy nagyon jól döntöttél, hogy ivartalaníttatod így is. Pár napja jól lehurrogtak mert vemhes macska ivartalanítása mellett voksoltam, pedig van épp elég feleslegesen megszületett alom épp elég.

Aki nem ért velem egyet, az kérem olvassa el azt a cikket: [link]

Egyet értek a cikk írójával, és megértem hogy miért tette. Az más kérdés, hogy valószínűleg én sohasem tudnám megtenni, hiába tudja az eszem, hogy ez a helyes.

2012. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vicuska87 ***** válasza:

Azért hihetetlen, hogy ilyen eset előfordul.

Én biztos mennék a másik dokihoz, hogy adja vissza a pénzt, mert azért nem olcsó dolog egy ilyen.

És jól döntöttél az újraivartalanításról, hisz először is azért csináltad, mert nem tudod vállalni a kicsiket.

2012. júl. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ismerösömék kutyával jártak igy... örökbe fogadták egy ismeröstöl, aki beteg volt már nem tudta gondozni. megkapták a papirt is hogy ivartalanitott... mentem ki hozzájuk mondom ez a kutya vemhes... hát az nem lehet mert ivartalanitott... aztán később ők is gyanakodni kezdtek, és a gyanu helyes is volt...
2012. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!