Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnam megvedeni a...

Hogyan tudnam megvedeni a cicamat a szomszed ivartalanitott kandurjatol? Elobb utobb meg fogja olni vagy nyomoritani a cicamat!

Figyelt kérdés

Van egy 1 eves ivartalanitott lany cicank, meg fel eves sem volt mikor ivartalabittattuk egy korabbi esetbol tanulva.... a szomszedunknak, aki mellesleg a foberlonk, van egy oriasi izmos fekete ivartalanitott kandurja, 5 eves koruli. Ez a macska egy agressziv vadallat. A szomszed egy masik macskajat is addig verte mig szerencsetlen le nem lepett. A mi cicank 8 hetes kora ota van nalunk, kb 3,5 honapos koraban kezdtuk el kiszokatni, baratkoztattuk oket, de sajnos nem lett az belole. Az a macska allandoan veri a mienket, es nem tudok mit csinalni. Valamelyik nap a szemebe is belekapott, csoda, hogy nagyobb baja nem lett. Ha eszreveszem hogy verekedes van, odaszaladok, elsiccelem, akkor elszalad, de utana kis ido mulva ujrakezdi. Es a mienk nem tamad, sot nem is ut vissza, csak ordit, meg ha tud, akkor menekul. Mar egy csomo serulest osszeszexett amiatt a macska miatt!

A mi cicunk sajnos nem lehet benti cica, ugyhogy valami mast kell kitalalni! Legyszi segitsetek! Adjatok valami tippet, hogyan tudom tavoltartani a szomszed cicajat???


2012. febr. 28. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

A mi cicunk sajnos nem lehet benti cica?

Mi ez a baromság????

Akkor minek nektek cica,sok helyet foglal?

Ez baromi h.lye kérdés!!!!!!!!!!

2012. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyszerű megoldás: Kinyírod, elviszed valahova a szomszéd macskáját, ahonnan nem talál haza. Vagy a kettőt kombinálod.

A bonyolultabb:

Felteszed a kérdést, miért csinálja ezt. Azért csinálja, mert agresszív, és állat, nem tudja megfelelően kezelni a stresszt, ami amiatt van, hogy ott van egy másik macska, és ráadásul állandóan siccelgetik.

Én ha érdekelne a másik macska sorsa, akkor szépen nekiállnák pozitív megerősítést kiépíteni benne: Amikor kint van a saját macskám, akkor étetném a szomszédét jutalomfalatokkal. Persze olyankor, amikor pont nem öli. Így szépen kialakul benne a kapcsolat, hogy a ti macskatok kint léte neki nem negatív élmény, hanem pozitív.

2012. febr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 borcsi02 ***** válasza:
62%

Hú,ez nagyon is patthelyzet..:( Nagyon sajnállak Titeket és szegény ártatlan kis cicátokat..:(

Gondolom,a cica azért nem lehet a lakásban,mert a főbérlő nem díjazná.(??)

Ha más miatt nem szeretnétek a lakásban,és rajtatok múlik a döntés,gondoljátok át,és mégis próbáljátok meg bent tartani,mert ha nem is a legjobb a cicának,de mégsem lesz egy roncs...

Valószínűleg a szomszéd macska domináns szerepet akar betölteni,és nem hiszem,hogy ez változna..

Az előző válaszadó viszont tök jót írt,és szerintem is az lenne a lehetséges megoldás,hogy a saját békességetek érdekében,még ha nincs is túl sok kedvetek hozzá,meg kéne kicsit szelidítgetni a kandúrt,étellel,esetleg simogatással,több időt eltölteni vele és a ti cicátokkal együtt a kertben..A szomszéd macska gazdája feltehetően nem fog ezzel a problémával foglalkozni...

Abban az esetben,ha a főbérlő az ,aki nem engedi,hogy a lakásban legyen a cicátok,értessétek meg vele,hogy nem várhatja el,hogy végignézzétek,ahogy az ő macskája kinyírja a tiéteket.Biztos ő is szereti a cicákat és ha normális,ezt elfogadja..

Végül még annyit,hogy a mi ikerszomszédunknak is öreg macskája volt,aki folyton pofozta a mi kisebb cicáinkat,akik csak ültek nagy szemekkel,riadtan,és nem is védekeztek,kifejezték gondolom,hogy behódoltak. Onnantól kezdve mindenki járta a maga útját,kialakultak az erőviszonyok,megszokták egymást,és mivel én is résen voltam és határozottan felléptem,amikor ilyet láttam,a szomszéd macska felmérte a helyzetet,és leállt..(de ez csak az én tapasztalatom).

Remélem,sikerül megoldani!!!

2012. febr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó válaszoló mondja: nincs mit tenni, meg kell várni, amíg rendeződik macskáéknál a területi hierarchia. A kandúr mindenképpen meg fogja védeni/ki fogja sajátítani a területét, addig pedig veszekedés lesz. Közbeavatkozni teljesen felesleges, a lényeg az, hogy a cicádnak legyen lehetősége elmenekülni.
2012. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szepen koszonom, hogy valaszoltatok! A baratkozas mar hamarabb megtortent a szomszed cicaval, mar 2 eve elunk itt. A szomszed hazahoz riasztokodunk van, ha nincs itthon, mi etetjuk az allatait, beleertve ezt a cicat is.szoval a kezdetek kezdetetol" baratok" voltunk. Meg eleinte szemtol szembe allitottam oket, ugy szokattam. A mi cicank nagyon baratkozo tipus, kozeledett hozza, a madik csak figyelte mindig de nem bantotta. Azt hittem minden ok lesz, de sajnos a dolgok ilyen rosszra fordultak. A masik cica akkor is ratamad az enyemre, ha az eppen alszik!!

A foberlo megengedi hogy bent legyen, azzal nincs gond. Az okok, amiert nem lehet allando benti cica hogy - hihetetlen- de meg igy is imad kint lenni. Kicsikoratol kezdve egyszeruen imadja. A masik, hogy sajnos uritesi gondjai vannak, nem tudja egy helyre uriteni a szekletet. Amikor elojott nala ez a problema, meg csak kis idokre engedtuk ki, a nap nagy reszet bent toltotte. De mivel padloszonyegunk van a hazban mindenhol, es azt a szobat is hasznaljuk, mar nem volt otletem, hogy tartsam tisztan es fertozesmentesen a szobat. Teljezen szetkeni mindenhova a szekletet. Es ezzel nem lehet mit tenni, csak kint lehet. Nem is tartja mindig, hogy mondjuk kikereszkedne, vagy ilyenek. Van hogy kajalas kozben csinalja! Teljesen mindegy neki hogy hova csinalja. Angliaban elunk, sima hazicicarol van szo, de en erte is tobb mint. 50 ezer ft- ot fizettem ki atszamolva, plusz az oltasok, ivartalanitas, mikrochip, allatorvosi kezelesek, biztositas stb. Szo al gondolhatjatok, ha nem szeretnem akkor nem adnek ki erte wnnyi penzt. Egyebkent mondtuk a dokijanak is annakidejen es o is azt tanacsolta hogy igy csinaljuk.

De ha itthon vagyunk, mindig bent van, velunk, viszont ha dolgozunk nem tudjuk megvedeni. Most ejszakara bezarjuk a garazsba, ott vedve van, de ejjel- nappal nem lehet ott, nem tarthatom fogsagban sem...meg onnan is nyavog kifele...

Szoval dolgozunk rajta hogy megtalaljuk a megoldast. Azert ha meg valami eszetekbe jut legyszi irjatok!!! Koszonom megegyszer!

2012. febr. 28. 22:01
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja es kinyiras, haztol elvitel szoba sem johet...olyanra nem vagyunk kepesek veletlenul sem!
2012. febr. 28. 22:02
 7/10 borcsi02 ***** válasza:

Olvasgattam egy kicsit erről tegnap,és több helyen láttam,hogy másoknál is gyakran előfordul ilyesmi,és ők is nagyon meg vannak ijedve.

Az állatorvosok szerint is egyértelműen hatalmi harcról van szó,ami addig fog folytatódni,míg ki nem alakul a hierarchia.

Ami szerintem lényeges volt ezekben az írásokban,hogy a dokik szerint a dominanciára törő kandúr nem fog leállni addig,amíg egy kicsit is érzi,hogy nem tud teljes mértékben érvényesülni az akarata,mert a ti cicátok védelem,konkrétan a ti védelmetek alatt áll!(egyfajta mesterséges beavatkozásként,és ebben az előző hozzászólónak tök igaza van).

Ez még jobban "hergeli",mert így beavatkoztok a köztük lévő viszonyba,és ő ezt nem fogja hagyni,nagyon zavarja.

Egyszer s mindenkorra le akarja rendezni,hogy ki a főnök.

Ezért talán jobb lenne hagyni őket,de persze könnyű ezt mondani,főleg ha azt látjátok,hogy mennyire öli..

De az erre vonatkozó magyarázatok szerint talán ez lenne a legjobb,bár nem szívesen mondom ezt:(...

Kérdés,hogy azután,hogy ennyi ideje véditek a cicátokat,nem keltett-e a szomszéd macskában rengeteg indulatot és akaratot..és ki tudja,mi lenne a vége..

Egyébként az jó jelnek tűnik,hogy a ti cicátok még ennyi verés,tépés után is szeret kint lenni,és nem lett idegroncs,aki a lakásban kuporog félelmében.

Nagyon sajnálom a cicát a széklet problémák miatt is..:(Ezzel nem lehet valamit csinálni?

Remélem,megoldódik nagyobb baj nélkül!!Drukkolok!

2012. febr. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia! Koszi hogy igy utanaolvastal a dolgoknak, nagyon aranyos vagy! Ugy erzem ha hagynam hogy rendezzek le a harcot, akkor vagy megolne a mienket, vagy elzavarna. Mint ahogy tette mar egy macskaval, meg szerintem a mi elozo cicankkal is. A kornyeken nem sok mas macska van, szerintem mar mindet elzavarta. Egyedul a masik cicajat nem bantja a hazineninknek, de az mar tobb mint tiz eves.

Egyebkent igen, a mi cicunk nem felos, szerintem nagyon is vakmero. Meg a lohoz is odamegy, szaladgal a labai kozott, meg minden ismeros vagy idegen kutyahoz, emberhez odamegy :) szeret kozeppontban lenni:)

Sajnos a szeklet problemaval nem lehet mit kezdeni, mivel szervileg semmi baja, ez nala egyfajta " igenytelenseg", vagy lustasag, nem tudim.igazabol 3 honapos kora korul kezdte, azelott szobatiszta volt, almot is hasznalta rendesen.aztan" leszokott" rola. De attol meg nagyon szeretjuk :)

Most megprobalom hogy csak estere bezarom a garazsba ( aztan hetvegen nagytakaritok utana :/), mert ahogy gondolkoztunk, a veresek nagy reszet sotetedes utan, vadaszos idoszakban kapja, nappal nem jellemzo. Igy hatha jobban tudom vedeni.

Koszonom megegyszer a valaszodat! Nagyon halas vagyok!

2012. febr. 29. 21:56
 9/10 borcsi02 ***** válasza:

Ha ilyen kis vakmerő a cicód,és így is aranyos,teljes kis életet tud élni(pl lólábak között bóklászik boldogan),akkor én azt mondanám,hogy vigyázzatok rá,ahogy tudtok,és talán eljön az ideje,hogy ő lesz az,aki majd egyszer helyére teszi a szomszéd cicát!

Legalább lesz egy macska,akit nem tud elzavarni a környékről a kandúr!:)És még ha be is van zárva a garázsba éjszakára,ez nem tragédia,mert azt gondolom,annyi törődést kap tőletek,hogy ez bőven kompenzálja!:)

2012. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom!:-) ahogy es amikor csak tudom igyekszek megtenni a leheto legtobbet, hogy megvedjem. Most azon gondolkodom, hogyan tanithatnam meg, hogy ha megtamadjak, akkor ne csak hagyja magat vagy menekuljon, hanem tamadjon vissza ha kell.mert szerintem o nem tamad vissza egyaltalan. De mar negy ejszaka be volt zarva, azota veres sem volt.

Azon is gondolkodtam, hogy szerintem a kandur csak azert jon ide este hogy a mienket elgyepalja de ha meg egy ideig hiaba jon es nem talalja akkor utana nem fog jonni, mert nem lesz miert, mar nappal sem, meg ejszaka sem.

De majd kiderul :)

2012. márc. 3. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!