Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnék "megszabadulni" a...

Hogy tudnék "megszabadulni" a macskáimtól?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom, ahol van két gyönyörű, 9 hónapos cicám. Szeptembertől új laktársaim lesznek, és a főbérlő közölte, hogy a macskák semmiképp nem maradhatnak - csakhogy sejtelmem sincs, hova tehetném őket. A család egyrészt nem értékelné őket, másrészt a lakásban ott nem lehetne, az udvarról meg mindenképp eltűnnének. Az ismerőseim között egyelőre nem találtam olyat, aki ideiglenesen be tudná őket fogadni... mit tudok tenni? Hogyan találjak nekik új gazdit egy időre?
2012. júl. 8. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem új gazdi kell hanem más albérlet. Szerintem ha már egyszer befogadtad, nevelted őket akkor azzal számolni kell, hogy nincs saját lakásod, ha költözöl lehet hogy nem viheted magaddal. előbb kellett volna végig gondolni :S De ne a cicusoktól akarj utólag megszabadulni és más nyakára varni, még ha ideiglenes lenne akkor se. Max ha találsz egy lelkes önként jelentkezőt akinek semmiképp sem teher :) De inkább albérletet keress újat mint valakit aki tartaná a cicákat.
2012. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp azért írtam idézőjelbe a megszabadulni szót, hogy érthető legyen, nem szívtelenségből teszem. Imádom őket, de egyszerűen nem tarthatom meg. Amikor befogadtuk őket, arról volt szó, hogy ha valamilyen okból menniük kellene, az akkori lakótársam családjához mehetnek, de azóta változott a helyzet.


Albérletet váltani nem tudok, mert utánanéztem ismerősöknél, de a macskákat ők se nagyon szeretnék. Egy még hagyján, de kettő?? Egyedül meg nem tudok fizetni egy albérletet...

2012. júl. 8. 16:38
 3/6 Vicuska87 ***** válasza:

Tegyél róla fel képet, akár ide is. Expresszre, apródra, mindehová.

Hátha valaki pont ilyen cicusokat szeretne.

2012. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi időről lenne szó?
2012. júl. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem engedi a főbérlő? Megkérdezted tőle, hogy szabad-e cicát tartani, amikor hozzád kerültek?

Mennyi időre kéne "új gazdi egy időre"? Olyat nem fogsz találni, aki jelentkezik a hirdetésre, hogy befogadja cicákat hónapokra, majd visszaadja. Megszereti, addig ő eteti, foglalkozik velük. Ilyet maximum ismerőseid között találsz, ha te fizeted a cicák kiadásait.

Javasolnám, hogy keress olyan albérletet, ahova mehetsz 2 cicával, és van társbérlő.

2012. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A válaszadóknak:


Nem tudom, ti próbáltatok-e már macskával lakást bérelni. Én régebben igen, de nem sikerült. Amint szóba került, hogy cica is jönne velünk, közölték, hogy macskával nem kiadó a lakás.


A kérdező szerintem felelősen cselekedett, amikor befogadta a cicát, hiszen volt egy megállapodása a szobatársával, hogy szükség esetén oda mehetnek a cicák. Az már nem az ő felelőtlensége, hogy a szobatárs visszakozott.


A kérdezőnek: Szerintem keress macskás oldalakat, fórumokat, talán ott találsz olyan kiadó lakást, ahová a cicák is mehetnek. Igaz, akkor még mindig kell keresned lakótársakat, szóval nem könnyű eset.

2012. júl. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!