Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert lett agressziv a cicam?

Miert lett agressziv a cicam?

Figyelt kérdés

Lassan 1 eves lesz a kandurom,gondolom a hormonok is szerepet jatszanak abban h idegesebb mert neha "ramkattan" :)) de a paromat kezdi utalni.Pedig o allatbarat,van h odamegy megsimogatni,es 1 perc utan a macska megzakkan,morog ,fuj...nem tudjuk miert.1-2 hete mar meg se tudja simogatni.a helyzet az h emiatt en is elkezdtem tartani tole.van h en is megsimogatom,hagyja,aztan finoman,de odakap a kezemnek.nem ertem miert.......:(

Nagyon szeretjuk es nem szeretnenk megvalni tole.mindennel elkenyesztetjuk,legdragabb kaja,jutalomfalat,nagy udvara van...es megis agressziven viszonyuk hozzank (csak a paromhoz)

Van erre megoldas????Segitsetek lecci.

L/21


2012. júl. 8. 21:39
 1/5 A kérdező kommentje:
ja es a lenyeget kifelejtettem.Ivartalanitva van!!!!!!!
2012. júl. 8. 21:41
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én egyik cicámnak is volt ilyen időszaka, de annak egyszerű volt az oka. Akkor még egyedül volt, én pedig napi 10-12 órákat dolgoztam, hetente 6x. Sejtettem hogy a sok egyedüllét lehet a gond, ráadásul egy lakásban... Úgyhogy beszereztem egy új cicát, ez megoldotta a problémát.

Néhány hónap elteltével megint elkezdett agresszív lenni. Akkor azért, mert folyton nyaggatta a kölyökmacska, sosem hagyta békén, elkapta a farkát, ilyesmik. És ő nem a kismacskának csapott ilyenkor oda, hanem nekem. Ezen a ponton szakember véleményét kértem ki (neten, de már nem emlékszem hol). Ő azt mondta, hogy ezt kivetített agressziónak nevezik. Azt javasolta, hogy kezdejek el a cicával sokkal többet játszani, többet foglalkozni vele mint korábban. Minden este ugyan abban az időpontban kellett vele egy fél órát aktívan játszanom. Bevált. Ennek már két éve, azóta rendben van a cica. :)


Szóval elég sok oka lehet hogy miért ilyen a cica. Ha ki tudjátok deríteni az okot, akkor biztosan megoldás is lesz rá. Ne adjátok fel!

2012. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Enyém is hasonló. 1 éves ivartalanított lány cica, van, hogy senkinek nem engedi magát megsimogatni. 2 hónapja lett egy cicabarát kutyánk, azóta nem változott a helyzet. Jövő héten jön ideiglenesbe egy felnőtt cica pont azért, hogy tanuljon tőle "cicaillemet".
2012. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miután veled semmi baja a cicának így ne tarts tőle!Valami nem történt a párod és a cica közt?

Az is előfordulhat,hogy téged sajátítani ki a cica és féltékeny a riválisára :)Próbáljatok többet és tartalmasabban együtt lenni a cicával,sok játék,sok simi és a lényeg,hogy ne féljetek tőle!

2012. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. itt vegul is nem velem van a gond,engem imad, de a paromat nem...es kezdi idegesiteni a dolog,hogy eleg ha kimegy a konyhaba es maris morog ra az asztal alol.hogy tudjam a parommal megszerettetni a cicamat??? :( es ey a nagz rivalis dolog kettujuk koyt mikor mulik el vajon?
2012. júl. 9. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!