Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény macskám miért lett...

HJucus kérdése:

A nőstény macskám miért lett agresszívabb az ivartalanítás után?!

Figyelt kérdés
Tény,hogy az ivartalanítás után minden állat lenyugszik,szelídebb lesz.Az én cicámmal nem ez történt :( Ahogy lekerült róla a gallér és gyógyultnak nyilvánítottuk,teljesen megváltozott.Nem engedi,hogy simogassuk,mert rögtön harap meg karmol,nem bújik,stb..Ez vajon miért lehet?!Volt már valakivel hasonló?

2012. júl. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy stresszes. Lecsökkent a biztonságérzete. Számára ez tökéletesen fölösleges dolog, őt nem zavarja, ha kiscicája van. Nekem is megromlott a cicámmal a viszonyom, amikor beteg lett, és kétnaponta jártunk infúzióra. A másik, hogy fájhat még a hasa, és emiatt védekezik. Illetve még lehet olyan valami, ami nem függ ezzel össze, hanem csak éppen most jelentkezett. Tipikusan idegesek például akkor, ha valami van a veséjükkel,vagy vágyhúgykövük van.
2012. júl. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:

Kedves előző, a macskáknak az ellés nem egy wellness. Igenis megviseli őket nagyon.


Megváltozott, az én cicám sem egy ölbe cica!

2012. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 borcsi02 ***** válasza:
A műtét és a kényelmetlen gallér miatt tényleg válhatott bizalmatlanná,és durcássá.Én pont ezért végig babusgattam,amíg gallérja volt,az ölemben lábadozott.A másik cicánk sem hagyta magát 2 napig megsimogatni,mikor hazahoztuk az orvostól,ahol egy napra megfigyelésen kellett hagynunk,mert beteg volt.De szerintem ez elmúlik,nem szabad türelmetlennek lenni.Idővel visszaállhat minden a régi kerékvágásba,hacsak nincs valami más baja,fájdalma,ahogy előttem írták.
2012. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves második. Ez igaz, de nem tudja összekötni az őt ért amúgy biológiailag természetellenes beavatkozást az eljövendő komfortjával. Pontosabban az ezáltal el nem jövendő díszkomfortjával, amit a szülés jelentett volna. Ő csak azt tudja, hogy ijesztő dolgok történtek vele.
2012. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kyra71 válasza:
jaajj nekem is ez a gond 5.éve cicusom van augusztusban műtötték gallér nem volt nem kellett velünk nem agrsszív de most költözött hozzánk egy időre párom ismerőse, macskákat imádja a srác de sajnos ahogy egyedül maradt 1 nap a macskával mikor mi dolgozni mentünk betámadta szanaszét karmolta harapta a lábát ami vérzett és most bevörösödött a srának gyógyszerezik orbánccal kezelik ez lehet ettől ....nem volt sose ilyen a macska mit érezhetett?? a srác lába allapból beteg nagyon dagadt vizes viszeres lehet ez is baj lehetett ?? a megismertetés meg volt akkor odament a kezéhez semmi baj elfogadta a párizsit aztán ott tekergett a lábánál a szobájában akkor otthon voltunk mi lehet vele?? kiskutya is van lehet azt védte vagy a területet?? abba a szobába édesanyám élt a macska nagyon szerette ő ágyhozkötött beteg volt már meghalt szegény ....
2012. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!