Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy ne pisilje...

Mit csináljak, hogy ne pisilje le mindig a fedett alom oldalát?

Figyelt kérdés
Az egyik cicám képtelen rendeltetésszerűen használni a fedett almot. Folyamatosan a sarkához kuporodik és anélkül pisil, hogy leguggolna. Ennek az az eredménye, hogy állandóan folyik az oldalán a pisi és mindig moshatjuk le. Volna valami ötletetek arra, hogy mivel tudnánk elérni azt, hogy normálisan pisiljen bele? Vagy vegyük le a tetejét és legyen csak a tálca? De az meg nem túl esztétikus látvány, arról nem is beszélve, hogy a fedett alom azért alig enged ki szagot.

2012. júl. 9. 11:31
 1/9 Vicuska87 ***** válasza:

Lehet hogy büdös van neki benne, vegyétek le az ajtóját, nekem is úgy van átalakítva!

De számos próbléma lehet még, akár vese probléma, húgykő, amire felakarja hívni a figyelmed!

2012. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kezdetektől ezt csinálja és nem hiszem, hogy lenne egészségügyi problémája, tekintve hogy orvosi tápot eszik (royal canin). Szerintem csak szimplán rossz beidegződés vagy én nem tudom... lehet kicsi benn a hely neki, bár nem termetes cica és az alom sem kicsi. Minden esetre most nem tettem rá vissza a tetőt, kíváncsi vagyok így mit csinál, használja-e normálisan, vagy így is mellé pisil.
2012. júl. 9. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy ilyen lánycicánk. Most 5 és fél éves, kb. kétéves korában kezdte, hogy rendesen ülő helyzetben kezd pisilni, majd hol lassan, hol egészen gyorsan megemeli a fenekét és szép csíkban kipisil az alomból. Ezt fedetlen alomtálcánál kezdte csinálni, de a fedettben is ezt csinálja (az ajtó alapból le van szerelve). A fedett WC-t meg olyan cég gyártotta, ahol még senkinek nem volta macskája, mert belül szinte semmi perem nincs, ezért ha a cica az alomtálca belső oldalára pisil, akkor a pisi oldalt kifolyik az alső rész és a fedél illesztésénél.


Hozzáteszem, mi nem naponta tisztítjuk az almot, hanem minden "esemény" után, tehát az nem játszhat be, hogy büdös neki az alom (csomósodót használunk, egy darabban kivesszük a pisis almot). A cica meg a világ legtisztább cicája, soha az életben még nem pisilt rossz helyre, betegsége sincs (orvos szokta rendszeresen felülvizsgálni).

2012. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De és mit lehet csinálni? Hogy tanítsam meg jól wc-zni? :D Ma telt be a pohár, mikor tisztítottam reggel az almot és nekünk nejlon is van alatta, és az már ki volt szakadva és alatta állt a pisi, ahogy ugye az oldaláról alácsorgott... Undorító szaga volt, pedig én naponta 2szer pucolom nekik, de ez valószínűleg tegnap óta elkerülte a figyelmemet és azért lett ilyen büdös...
2012. júl. 9. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam, de semmire nem jutottam. Ha sokat piszkálom a cicavécében, azzal csak elijesztem, és azt érem el, hogy máshová fog pisilni.


Én szélesebb műanyag csíkokat ragasztottam a fedélre belül, hogy eltakarja az illesztést, ahol kifolyik. Sajnos ez sem tökéletes megoldás, mert az a kis disznó (amúgy a legkedvesebb cicám, minden éjjel velem alszik) alá tud pisilni, de így mégis kevesebbszer folyik ki oldalt.


Az egészben az a legbosszantóbb, hogy a cica meg van győződve arról, hogy ő a lehető legjobban csinálja a dolgot, hiszen a WC-be pisil. :)

2012. júl. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok:


Természetesen a WC gyártója tudna mit tenni, mert ha a fedél belülről szorosan belecsúszna az aljába kb. 1 cm átfedéssel, akkor semmi nem tudna kijönni. Mindez semmi pluszköltséggel nem járna, mégis lefogadom, hogy még 20 év múlva is ugyanilyen szarokat fognak gyártani.

2012. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
No, hát fedél nélkül is úgy pisil a drága, törölhettem fel a padlóról a mellément pisit. Úgyhogy a fedél visszakerül, viszont azt a nejlont biztosan nem használom többet, mert kb az első wc-zésnél már szétszakítják és akkor alá befolyik a pisi, aminek az eredménye az az undorító szag, amit tapasztalnom kellett...
2012. júl. 15. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, készítek egy fotót arról, ahogyan én megoldottam. Pár napja csináltam, és lekopogom, de eddig nem volt kipisilés. De a fedél levételekor láttam, hogy a műanyag szalag óvótt meg a kicsorgástól.
2012. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nekünk nem folyik ki az oldalán, eddig legalábbis a nejlon miatt nem folyt. Most nélküle megnézem majd, hogy hogy alakul. Figyeltem a 2 elem záródásának kialakítását, a tető aljába megy bele a tálca rész úgyhogy remélem nem folyik ki... ha mégis, akkor elkérem a képet, köszönöm!
2012. júl. 16. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!