Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 hónapos kiscicánk van...

Masnee3 kérdése:

2 hónapos kiscicánk van (házi), gyakran előfordul, hogy nem az alomba, hanem oda végzi a nagy dolgát ahova nem kéne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. jún. 24. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor, látod rajta, hogy nagyon keresi a helyet akkor tedd az alomra, és ne hagyd hogy elszökjön, várd meg amíg odapiszkít, és utána jól dicsérd meg, simogasd mutasd neki hogy hova piszkított, és akkor talán veszi a lapot hogy oda kell.

Rá kell szánni egy pár napot, mert gondolom, akkor végzi el a dolgát amikor nem figyeltek vagy nem vagytok otthon. De figyeljetek oda és mindig "csípjétek fülön" amikor arra készül.

Cseréljétek sűrűn az almot , mert a macskák kényesek, és ha érzik a szagot akkor nem piszkítanak többet oda.

Egyenlőre ennyi tippem van. Remélem beválik.

Persze lehet, hogy ezen fajta próbálkozáson már rég túl vagytok...

2012. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt próbáljuk...eddig olyan 80%-os sikerrel.:) Az a baj, hogy még kölyök és olyan izgága, meg játékos, ráadásul kiszámíthatatlan a viselkedése, hogy én rá nem tudok jönni mikor kell neki...max amikor már görbít és a fele kint van:D Igen, sajnos nincs aki a nap túlnyomó részében figyelgethetné.:( Az az érzésem sokszor, hogy fogalma sincs mi az az alom és mire való, hol találja, pedig többször be lettek mutatva egymásnak. Na majd idővel hátha... Köszönöm a válaszod!
2012. jún. 24. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor próbált meg azt hogy amikor kakil (és már későn veszitek észre) akkor tegyétek az alomba a végeredményt, és utána tegyétek oda őt is és simogasd meg, mintha jól csinálta volna dolgát. Látni fogja (meg érezni) hogy az alomban van a kaki... Hagyjátok benne addig amíg következőleg kakilni fog. Lehet hogy a szagra majd menni fog. Nem fog bűzölögni a lakás ne értsd félre, csak a macskáknak jobb a szaglásuk. nekem is most van egy kb 2 hónapos kiscicám, azért most jártasabb vagyok ebben az alom dologban.

Szóval próbáld ki amit írtam. Veszíteni valód nincs.

2012. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Majd magától kialakul, de ha olyan helyre piszkol, ahova nem szabad, akkor fenyítsd és mutasd meg neki, hogy mit csinált, ha meg az alomba akkor dicsérd meg.
2012. júl. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ha látod rakd bele az alomba!De ha mondjuk nem vagy otthon dugd bele a pisibe/kakiba az orrat picit es uss a fenekere picit es utanna rakd bele az alomba :) de FONTOS h soha ne a fejere uss se kutyanak se macseknak mert utanna fosos lesz:))))
2012. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!