Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak is árt a cigifüst?

Macskáknak is árt a cigifüst?

Figyelt kérdés
Bent dohányzok a szobámban, így tiszta kocsmaszag van bent mindig, ha a macska is bent van az ártalmas neki? Tehát nem akkor engedem be mikor épp cigizek hanem utána. Ez baj? Inkább zárjam ki?
2009. júl. 11. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mér ne ártana?! A macskának sincs füstszűrő az orrán :D
2009. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

:))

Szerintem inkább MENJ KI cigizni. Kocsmaszag?? Azért az durva! Ne cigizz bent, gusztustalan, és természetesen árt a környezetedben élőknek is, tehát a cicádnak is!

2009. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
hogy van gusztusod a szobában dohányozni?? Akkor legalább állj az ablakba és ott... Én a helyedbe nem a macska miatt aggódnék, az már a legkevesebb...
2009. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A szobámba senki nem jár be tehát nem gond a kocsmaszag. Engem nem zavar, hozzászoktam az évek alatt. De mi baja lehet ettől a macskának?
2009. júl. 11. 13:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Mármint rákos lehet vagy mi? Sosem hallottam ilyenről, de nem értek annyira hozzá.
2009. júl. 11. 13:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért ártalmas a macskára, maiért az emberre is, a füst tartalmaz olyan dolgokat. Kaphat rákot, ahogy a nem dohányzók is.
2009. júl. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kint szoktam az udvaron rágyújtani, és akkor a kutyák meg a macskák is tudják,hogy nem jöhetnek a közelembe. Úgy szoktam megállni, hog véletlenül se menjen a füst a kutya vagy a macska közelébe. Nagyon zavar, ha valaki az én kedvenceim közelében, esetleg mellette gyújt Rá. Nem tesz jót nekik hidd el.

Lehet,hogy csak én féltem Őket túlzottan, de szerintem akkor is ártalmas.

2009. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanolyan bajai lehetnek tőle, mint egy embernek, a macska is egy emlős állat, mint mi. Kicsit persze eltér tőlünk bizonyos dolgokban (felépítés, több szőrzet stb) de alapvetően nagyon hasonló kémiai és biológiai folyamatok játszódnak le benne, a macskáknak az emberéhez hasonló tüdeje van sejt szinten nézve. Vagyis ugyanolyan károkat okoz neki a cigifüst, mint egy passzív dohányosnak...
2009. júl. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne a legjobb ha nem dohányoznál, és a kocsmaszag? Húú az nagyon durva. Biztos iszol is. Egyik se jó. Na mind1 a macskád érdekében ne cigizz vagy legalább is ne bent.
2009. júl. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kisállatoknak sokkal károsabb a cigifüst, ugyanis a füst nehezebb a levegőnél, ezért leszáll a talajszintre, az ő szintjükre. Ezáltal ők többet kapnak belőle, valamint, a lerakódott káros anyagokat is összeszedik a padlóról majd lenyalogatják a kis mancsukról!Igen, rákot és egyéb súlyos betegséget okozhatsz nekik a dohányzással!
2009. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!