Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen típusú háló alkalmas a...

Borcsi02 kérdése:

Milyen típusú háló alkalmas a kerítés megmagasítására (persze megmagasított tartóoszlopokkal), hogy a cica ne tudjon kiszökni?

Figyelt kérdés

Olvastam a csirkehálóról,hogy az esetleg megfelelő lehet.Azon nem tud megkapaszkodni?Milyen magasság az,amit már nem tud átugrani?Illetve még érdekel,hogy a kerítés magasításához nem szükséges valami engedély?

Minden tanács,és főleg a tapasztalatok nagyon érdekelnek!

Az igazság az,hogy már minden módszert próbáltunk,és csúnyán befürödtünk az összessel,most nem részletezném..:(


2012. júl. 11. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A csirkeháló ugyanolyan, mint egy sima drótkerítés, csak vékonyabb szálból készül és hatszögletű lyukak vannak rajta, mint a lépesméz.

Azon a macska simán fel-alá közlekedik.

A legjobb, ha egy-két szál villanypásztort húztok körbe, azon nem megy ki!

2012. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És azt hova húzzuk?A kerítés tetejére,aljára?Szerintem simán átugorná.Az a baj,hogy a láthatatlan macskakerítés sem vált be,nem érdekli,ha megcsípi.Pedig nagyon ügyesen szerelték be,és intenzívebb,szélesebb és magasabb is a hatóköre is,mint akár több szál villanypásztoros csíké.Azt olvastam,ha a kerítés teteje befelé hajlik,mint az állatkertekben is,az már megakadályozhatja a szökést,ha amúgy is elég magas a kerítés.
2012. júl. 11. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

A tetejére, azzal párhuzamosan vagy befelé vagy 5-6 centire, meg még egyet attól 5-6 centire.

Ha a kerítés olyan alacsony, hogy a macska érintés nélkül átugorja, akkor persze ez is mindegy. Ha viszont a kerítés tetején meg kellene kapaszkodnia, vagy a kerítésen kellene felkúsznia, akkor a villanypásztor meg kell, hogy állítsa!

2012. júl. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te próbálkoztál már ezzel? Vagy ismersz valakit,akinél működött?Jó lenne tudni.Azért kérdezem,mert elméletben több minden jól hangzik (én is ebbe a csapdába estem),de a gyakorlatban aztán kiderül,hogy egy macska mikre nem képes,miket el nem visel,hogy elszökjön...:(
2012. júl. 12. 08:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Sosem volt macskám, a szomszéd csinálta kutya miatt, neki bevált!

Annyit magyarázott még, hogy a rendes kerítés fém részét leföldelte, így ha a kutya ki akart mászni (azelőtt mindig nekifutott, megkapaszkodott a tetején és áthúzta magát) hozzáért a kerítéshez is és a villanypásztorhoz is, így rögtön nem próbált átmászni, hanem inkább visszaesett.

Egy hónap múlva már be sem kapcsolta a villanypásztort, mert a kutya nem hülye és nem is próbálkozott!

A macska az viszont artista hajlamú, nem tudom használna-e nála is.

2012. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!