Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a véleményetek a szfinx...

Mi a véleményetek a szfinx macskákról?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon szépek.:)

2012. júl. 13. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Le kellett volna törni azoknak a tenyésztőknek a kézét, akik összekotyvasztották a szfinx macskát.
2012. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. júl. 13. 20:51
 3/9 Vicuska87 ***** válasza:
Én megsem merném fogni, jaaaj, aza csupasz bőre!
2012. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát,végülis nekünk is elég csupasz a bőrünk.Akkor mit szólnának ehhez a majmok?Első,a szfinx macska az nem egy mutáció miatt jött létre?
2012. júl. 14. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

DE igen, mutáció miatt. Aztán egy kedves tenyésztő a csupasz kiskandúrt pároztatta az anyjával, hogy "erősítse" a kopaszságot okozó gént. A továbbiakban aztán több tenyésztő is ráhajtott a kopasz mutációkra, ezért írtam, hogy kotyvasztották. Természetes körülmények között az ilyen mutációk nem terjednek el, mert a mutáns állat meg sem éri az ivarérettséget.


Külön - emberi gondoskodás nélkül életképtelen - fajtát hoztak össze egy amúgy nem életképes mutációból - mert az a szerencsétlen szfinx természetes körülmények között nem maradna életben, egy hűvösebb nyári éjszaka is végezne vele. Én ezt a tenyésztői viselkedést nevezem lelkiismeretlennek.

2012. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Azt előttem szóló válaszát tovább folytatva, valamilyen szinten az összes fajtatiszta állattal ez a helyzet.


A keverék kutyák, amiket az emberek általában korcsnak neveznek, sokkal jobb ellenálló képességgel rendelkeznek, mint fajtiszta társaik.

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem szabad pl. németjuhász kutyát meg vizslát stb. tartani...

Inkább azokra a fajtákra gondolok, amiknél a túltenyésztés

már pl. idegrendszeri zavarokat is okoz lásd csivava és társai.

2012. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző: Így igaz.


Nem lehet véletlen, hogy a gazdánál élő fajtatiszta macskák átlagos élettartama 2 évvel rövidebb, mint az ugyancsak gazdánál élő keverék házimacskáké. Már sajnos nem emlékszem, hol olvastam ezt, így linket nem tudok erről adni, de eléggé logikus arra gondolva, hogy a fajtatisztáknál mindenképpen erősebb a beltenyészet, mint a keverék házimacskéknál.


Erre a legszebb példa a hullámos papagáj. Kétféle hullámos papagáj van, a standard és a normál. A normál a természetes forma, átlagos élettartama 15-18 év. A standard a normálból kitenyésztett nagyobb testű, "nemesített" és tenyésztett forma, szigorú előírásokkal a külső vonatkozásában, átlagos élettartama 6-8 év. Ez nagyjából mindent elmond.

2012. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
szerintem az egész emberiség is gáz, nézd meg öket, semmi természetes szelekcio, a beteg magatehetlen gyerekeiket is életben tartják, itt a túlnépesedés, éhinség, betegségek. Igazad van, felesleges bármit is segitséggel életben tartani. Irónia.
2013. júl. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Én imádom őket, különleges kis természetük van és finom puha bőrük. Nem is tudnék elképzelni már másfajta macskát magam mellett :)
2013. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!