Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két kiscicám találtam...

Van két kiscicám találtam őket kb 2-3 hete most a súlyuk 1-nek :84,5 dkg 2-nak :90, 0 dkg Kb 2 hónaposak szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A súlyból nem lehet a korukat megsaccolni sem. Ha kóbor cicák voltak, nyilván nem ettek normális és elegendő ételt.
2012. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól írja, talált cicáknak általában nem volt túl jó soruk, tehát nem nagyon érdemes hasonlítgatni. De nálad már jól kapnak enni, igaz?


Azért viszonyításképp: az én 2 nap híján 2 hónapos kiscicám ma este (vagyis már tegnap, azaz 20-án este) 1296 grammot nyomott. Persze a mamája is jól eszik, és már a kicsi is kb. egy hónapja eszi a konzervet és a száraztápot is (és mellette szopik is).


A kicsi 42 naposan volt 85 deka és 2 nappal később 91 deka.

2012. júl. 21. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kiscicáknál méret, súly alapján nem lehet megmondani. Én is láttam 2 ugyanolyan idős macskát, az egyik feleakkora volt, mint a másik. Van olyan 2 hónapos cica, amelyik elfér a tenyeredben, valamelyik már nem. Nálam most van 2 beteg 2,5 hónapos cicó, csontsoványak voltak, így hátránnyal indultak. Most vannak ők is 80-90 dkg körül, a normális testtömeg ebben a korban kétszer ennyi lenne.

Ha már megeszik a kölyök száraz tápot, rohangálnak, nem bizonytalanok a járásban, előbújtak a tejfogacskáik, akkor mondhatod, hogy kb. 2 hónaposak lehetnek.

2012. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kiscicámnak már 3 és fél hetes korában előbújtak a szemfogai (bár csak a hegyük), és ette a száraztápot is. 5 hetesen pedig a hátrébb lévők is. Szerintem még a fogak növését is nagyon befolyásolja, milyen jól vannak táplálva. Régebben utánaolvastam, és a fogváltást is 1-2 hónapos intervallumban adják meg az állatorvosok.


De hogy válaszolja a kérdésre, a kérdező cicáinál elég jó becslés lehet a 2 hónapos kor. De csak becslés.

2012. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 mas akk igen kb 2 hete eszik a puha macska konzervet , és már elő bújtak a szemfogaik :DD amit imádnak használni mindig harabdálnak :DD *-*
2012. júl. 21. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
K. 5-6 hetesek lehetnek.
2012. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!


Nagyon örülnék, ha legalább az egyiket nekem adnád, szeretnék egy kiscicát.

2012. júl. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!