Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek h megszeressen a...

Mit tehetek h megszeressen a kiscicam?

Figyelt kérdés
2honapja szuletett 2 kiscica az egyik mar elegge baratsagos de a masik orokke elfut ha a kozelebe megyunk... mit csinaljak? probaltam sokszor simogatni de orokke vinnyog es kapalozik. sosem bantottam :s
2012. júl. 25. 12:56
 1/4 anonim válasza:
87%
Simogasd etesd az öledben ha nem jön be akkor lássa hogy te eteted!
2012. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mutasd neki, hogy a tesója hozzád megy simiért és nem bántod, csináld ezt az anyjával is. Próbáld kézből etetni.
2012. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 borcsi02 ***** válasza:

Nem szabad erőltetni,minden cica más egyéniség,még az egy alomból való testvérek is.Nekem is így volt a két kiscicámmal,az egyik egyből bújt,a másik ugyanígy hetekig 'menekült'.

Igaz,én nem akartam ölbe venni,meg hasonlók.Csak sokat ültem mellettük,figyeltem őket,látta a kis morci,ahogy a tesójával játszom,és egyáltalán nem zavart,hogy ő még tartózkodó.

Aztán megtört a jég,amikor látta,hogy nem 'zaklatom',egyszer csak megindult félénken,és hogy kimutassa a bizalmát,nagy óvatosan elkezdte nyalogatni az arcomat.Én meg sem mertem mozdulni,nehogy elijesszem,és ő úgy megtisztogatott,hogy a bőrt majd leszedte a fejemről,de akkor sem akartam elkapni,simogatni,még nevetni sem mertem,pedig nagyon csikizett:)...Csodák csodája,onnantól kezdve túlszárnyalta ragaszkodásban a másik,alapból közvetlenebb cicust,nem tudtam egy percre sem leülni úgy,hogy ne másszon fel egyből az ölembe nagy erőlködések árán:)

Igazából én bizonyos szempontból jó helyzetben voltam akkoriban,mert vizsgaidőszakom volt,és állandóan otthon ültem a tanulás miatt,míg a cicák mellettem horkoltak a kanapén,és sokat voltunk együtt csöndben,volt idejük megszokni.Meg persze én etettem őket,ez tényleg fontos,ahogy írták is előttem.

Szerintem nem lesz gond,a lényeg az lenne,hogy ő menjen magától hozzád,ne te hajkurászd (bár gondolom,nem viszed túlzásba,nem szó szerint értem),beszélj hozzá,keltsd fel az érdeklődését játékkal,arra nagyon rá tudnak kapni!:)

2012. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Utolsó: Nagyon aranyos ez történet. :)

Ugyanazt tudom írni, amit az előttem szólók írtak. Ha nem megy magától, próbáld meg magadhoz csalogatni, kajával vagy játékkal. Esetleg egy hosszú zsinórra felkötsz vmi érdekes tárgyat. Óvatosan odadobod a macska elé, majd elkezded húzni magad felé.

Nálunk is nemrég születtek kiscicák. Mindkettő az a bújós fajta, imádnak az ölömben aludni. Ettől függetlenül a személyiségük teljesen más. Az egyik virgoncabb, játékosabb, harsányabb, míg a másik visszahúzódóbb és óvatosabb. Imádom őket. <3 A kezemet ők is lelkiismeretesen tisztogatják.

2012. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!