Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet elzavarni egy...

Hogyan lehet elzavarni egy könyörgő cicát?

Figyelt kérdés
Szomszédunk macskája nem éppen elkényeztetett dög, enni ugyan kap, de annak a minősége és mennyisége messze alulmúlja a mi macskáink napi ellátását. A probléma, hogy így a mi teraszunkon könyörög a konzervért, amit a mieink esznek. Az eddigi macskáikat nem volt szívem elutasítani, de a vége mindig az lett, hogy véglegesen átszoktak, a szomszéd meg szerzett helyette magának másikat. Most hat saját macskánál tartok, egy hetediket nem szeretnék. Javasoltam már a szomszédnak, hogy konzervvel etesse ő is, de az egyik fülén be, a másikon ki. Legjobb esetben 1-2 napig vesz neki, aztán jön megint a nagyrészt húsmentes maradék. A macsesz meg képes félnapokat állni az ajtónkban és keservesen nyávogni. Ti mit csinálnátok?

2012. júl. 25. 23:26
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:
0%
Seprűvel, bár nem olvastam el az apróbetűs részeket, annyira nem lehet fontos ha csak ennyit írtál!
2012. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az apróbetűs részben van a lényeg. Nincs szívem nem adni neki enni, de nem akarok még egy macskát. Nem éhező kóbor állatról van szó, hanem konzerv helyett maradékon tartott szomszédmacskáról.
2012. júl. 25. 23:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Bent etetném a macskáimat.

A maradékot átdobálnám a szomszédba, menjenek haza érte ;)

2012. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Nekem se lenne szívem nem adni neki. Elzavarni se lenne szivem, hiszen nem a cica tehet róla, hogy nem kap rendes, nekivaló ételt. Mostmár hozzádszokott.:/Szerintem, ha elzavarod még te fogod rosszul érezni magad.
2012. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Etetném én bent az összes cicát, de némelyik lüke, és megszokta, hogy ilyenkor kint van a kaja. Behozom a benti tányérhoz, erre visszaszalad a terasz sarkára, és ott ül kérdő tekintettel. De egyébként ha meg is úszom a nyarat a szomszéd macska nélkül, télen jön ugyanez a probléma a bejövetellel. A saját macskáim mellett a szomszédé is itt áll a bejáratnál, és hát mínusz 10 fokban hogyan csapjam be az orra előtt az ajtót? Azok az idióták meg nem engedik be.
2012. júl. 25. 23:49
 6/13 A kérdező kommentje:

4.

Ez eddig oké is volt, de mint mondtam, már hat saját macskánk van, amiből három a szomszédból szokott át. Ő már a hetedik lenne. És a szomszéd hihetetlen gyorsasággal pótolja az átszokott macskákat. Pénze a normális etetésükre nincs, be nem engedi, mert "összekoszolja a lakást", de a kisiskolás fiacskájának (akit mellesleg nagyjából egy hétig érdekel az új állat, utána felé sem bagózik) mindig kell, hogy legyen cicája.

2012. júl. 25. 23:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát én bármennyire sajnálnám, nem adnék neki enni. Ha kap enni, akkor nem lehet farkas éhes, plusz ha kinti cica, talál azért egy két dolgot. Nekem is van macskám, és bizony ide is ideszoknának a kóborgó, szomszéd cicák. Ha a cicám befejezte az evést, felteszem a tányérját egy asztalra, ami kint van, vagy beteszem a nem használt sütőbe. Ha nincsen kint ennivaló, nem jönnek egy idő után a hívatlanok.
2012. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 borcsi02 ***** válasza:

Mi is voltunk ilyen helyzetben,és bizony nagyon kényes tud lenni a szitu,ha az embernek ilyen szomszédja van!!!

Nekem két cicám volt,és a szomszéd is hozott magának egy náluk valamivel fiatalabb,késői születésű cicuskát,akivel ugyanígy alig törődtek.Enni ugyan kapott ő is valamit,de általában kilökték a hidegbe,amikor nem voltak otthon,mert féltették a lakást,és mert egyszer szegény szétrágott valami hülye bonbonos dobozt unalmában vagy éhségében.Csak akkor eresztették be,ha éppen kedvük volt babusgatni őt,és akkor is sokszor egész nap a vécébe volt zárva,onnan nyávogott keservesen szegény.

Ő is elkezdett átjárni hozzánk,mert szegényke nyilván ott akart inkább lenni,ahol más cica is van,és van egy kis mozgás,élet.

Idővel eléggé eldurvult a helyzet,annak ellenére,hogy az én cicáim bent ettek,teljes készenlétben kellett nyitnom az ajtót,mikor beengedtem őket,mert a szomszéd cica volt az első,aki odapattant az ajtóhoz a kertből,amint hallotta,hogy nyitom,és teljes erőből tolakodott,rávetette magát a kajára,és villám gyorsan,mire sikerült megfognom,és kitennem,eltüntette a két saját macskámnak kirakott adag nagy részét.Sokszor konzervvel teli tömött szájjal emeltem fel,és tettem ki őt,olyan volt mint egy pocok,még raktározott is,mikor látta,hogy közelítek felé.Az én cicáim meg csak nézték szelíden,értetlenül,hogy mi történik az orruk előtt.miközben ő morgott rájuk és ette az ő kajájukat.

Eleinte nagyon haragudtam emiatt,nem volt egy nyugodt percünk sem,állandóan lesni kellett,nincs-e a közelben,amikor ajtót nyitunk,gyors volt,mint a villám.

Én egy idő után szóltam emiatt a szomszédomnak,hogy csináljon valamit,de arra hivatkozva,hogy kap a macskája enni otthon is (hogy mit és milyen minőségűt,azt már nem fejtette ki),és ezzel lezárta a dolgot.

Egy ismerősöm mondta,hogy a macskáknak sokszor nem is annyira az éhség,hanem a kajalopkodás élvezete számít,mintha ezzel gyakorlatilag 'levadásznák' maguknak a vacsorát. És ezzel nem lehet mit kezdeni.Persze azokat a cicákat,akiket nem etetnek rendesen,nyilván az éhség,és a cicakonzerv intenzív finom illata vonzza,nehéz erről lemondaniuk.

Egy idő után belenyugodtam a helyzetbe,és elkezdtem neki is kaját adni,de nem az enyéimmel közösen,hanem úgy,hogy odavezettem a közös kerítéshez,és ott,a többiektől távol adtam neki.Megható volt,hogy a két napos főtt csirkehúst,amit az én cicáim csak finnyásan tologattak,ő milyen örömmel tömte magába...:(

Sokszor együtt aludt a hideg beálltával a teraszon a két cicámmal összebújva,szegényke úgy érezte jól magát,ezt nem is bántam,sajnáltam őt. Szerettem volna én is befogadni,és a szomszéd is rám akarta tukmálni (csak akkor nem értem,minek akart macskát),de akkoriban elég volt 2 cica is,és féltem,hogy már nem szelídülne meg,és terrorizálná az én cicáimat,ahogy azt néha tette is.

Így maradt a külön etetés,igaz,ő nem mindig konzervet kapott tőlünk,de mindent szívesen megevett.

Végül meg is lett az eredménye a szomszéd 'felelős' macskatartásának,annyira nem foglalkoztak vele,hogy mindenkit követett a cica az utcán,aki csak szépen ránézett,és még kiskorában el is ütötte egy autó odakint a kis butust.

Nekem is lelkifurdalásom volt emiatt elég erősen, a szomszéd meg folyamatosan hozza az új,néha vemhes cicákat magához azóta is.

Szerintem a szomszéd cicáját a te cicáid jelenléte is vonzza,nálatok biztos jobban érzi magát.Megértelek,hogy nem akarsz újabb macskát tőle befogadni,miután ezt már 3szor megtetted,az is rendes volt már tőled!

Esetleg azt megteheted,hogy ha van nélkülözhető cicakaja vagy maradék,akkor azt elkülönítve,a kerítésnél vagy a másik telek területén odaadod neki,de szerintem idő kérdése,és enélkül is oda fog szokni a többi macska miatt,és nem fog leállni a könyörgéssel!!

Szóval lehetsz vele szigorú,de valószínűleg ez így fog folytatódni akkor is,ha következetesen nem adsz neki semmit.

Megint egy helyzet,amiben egy rendes embernek,aki sajnálja az állatot,kompromisszumot kell kötni egy másik hülye miatt....remek!

2012. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 borcsi02 ***** válasza:

Ja,lemaradt még annyi,hogy éjszakára én sem engedtem be a házba őt,mint a sajátjaimat,de a teraszra azért csináltam egy kis fészket neki a hideg miatt,és reggel mindig ott várta,mikor jönnek ki a cicáim.

És tényleg elég szívfacsaró érzés volt becsukni előtte este az ajtót,mikor az üvegen át láttam a kis buksiját,hogy ott ül 5 centire az ajtó előtt,és néz befelé.

De olyan döntést meghozni,amibe bele akart kényszeríteni a hülye szomszédom(hogy 'vegyem át' a macskáját),miközben ő anyagilag is teljesen jól állt,és megengedhette volna magának a minőségi cicaellátást,nem akartam.

2012. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"teljes erőből tolakodott,rávetette magát a kajára,és villám gyorsan,mire sikerült megfognom,és kitennem,eltüntette a két saját macskámnak kirakott adag nagy részét.Sokszor konzervvel teli tömött szájjal emeltem fel,és tettem ki őt,olyan volt mint egy pocok,még raktározott is,mikor látta,hogy közelítek felé.Az én cicáim meg csak nézték szelíden,értetlenül,hogy mi történik az orruk előtt.miközben ő morgott rájuk és ette az ő kajájukat."


Mintha csak én írtam volna! Hát igen, még csak nem is nyugodtan eszik az én cicáimmal együtt, hanem elzavarja őket a saját kajájuktól.

Egyébként a te helyzeteddel még ki is békülnék, mármint ha a szomszéd rám akarná sózni a macskáját. Akkor befogadnám, és kész. De így, hogy minden átszokott helyett hoz rögtön másikat, eléggé végeláthatatlannak érzem a dolgot.

2012. júl. 26. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!