Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig elhet egy szaraz...

Meddig elhet egy szaraz FIP-es cica?

Figyelt kérdés
Legyszi ne az irjatok, hogy nem tudjatok es vigyem el orvoshoz, mert o tobbet tud mondani .. ezzel en is tisztaban vagyok es azzal is, hogy azonnal elaltatna, mivel ez halalos betegseg (bar, minden orvos mast mond ). Amig latom, hogy nem szenved, addig apolgatom, mert meg eszik, hizeleg, csak kicsit vacakul nez ki szegenyem, de meg nem erzem elerkezettnek az idot az altatasra. Ez a betegseg 5 hete tart a 3 es fel eves cicamnal. Ha valaki talalkozott hasonlo esettel vagy olvasott rola, az legyen szives ossza meg velem! Koszonom!
2009. júl. 17. 12:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! Egyszer sem evett? % hete nem eszik?

Nekem volt Fip-es cicám kettő is, és nem altatta el az orvos. Lekezelte, és mondta, hogy meg fog halni. Meg is haltak szegények. Bár nekik nagy volt a hasuk. Neked nincs olyan, hogy néha eszik a cica? honnan tudod, hogy fipes? Nagyon le van soványodva, vagy azért eszik, nincsen láza?

2009. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vidd orvoshoz, mert nem aelaltatná, hanem adna gyógyszereket. Sajnos mindenképp el fog pusztilni, de ismertem olyan FIP-es cicát aki még 3 évig élt.

(Rendszeres orvosi ellenőrzés és kezelés mellett)

2009. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy jó szer, ami kicsit jobbá teszi az állapotát, ha adsz neki Immunovet-et állatpatikába lehet kapni, és pici vízben feloldok 2 kiskanál ilyen port, összekeverem, és 10ml-s fecskendővel felszívom(tű nélküli)és a cica szájába óvatosan beleadagolom. Nekem eddig még minden macskámnak jobb közérzete lett, de sajnos halálos és fertőző ez avírus más cicákra nézve. Napi 2 -szer kell adni.

Nekem is most gyógyulgat az egyik cicám, egy héttel ezelőtt nem evett gubbasztott, és magas láza volt. elvittük orvoshoz (eki télen is uez volt), az orvos azt mondta, lehet h egy léguti fertőzést okozó vírus(neki van ebből baja)vagy lehet h macskaleukózisos...hát, de mivel ilyen megbetegedésű macsekunk még nem volt, remélem, h nem az a baja, mert az is halálos.

Ma már evett, 3 napja nincs láza, adagoltam neki az immunovetet a antibiotikumot kihányta mindig, de atüdejével még vannak bajok. őt is vissza kell vinnem.

2009. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz, és vegyél immunovetet is. mindenképp vidd el dokihoz. ahhoz, hogy 3 évig megtarts egy macskát, az rengeteg költségbe kerül. nem? vagy lehet neki otthon beadható gyógyszereket is adni? kérdezz utána, lehet, hogy úgy olcsóbb is lenne, és a cica is jobban lenne.
2009. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De, eszik a cica, persze nem ugy, mint egy egeszseges. Tobbszor eszik keveset es nagyon valogatos. Mintha nem akarna enni, de azert raszanja magat. Csirkeszarnyat, majat, halat. Szoval a nyers, fott dolgokat kedveli. Vannak napok, amikor nem akar enni es van amikor olyan mohon eszik. Amikor elvittem orvoshoz, akkor gyenge hoemelkedese volt, kapott is ra gyogyszereket, de azota gondolom ujra elojott nala- hisz a fip egyik tunete a tartos gyenge laz. O egy hatalmas kandur volt, most pedig csont es bor Par hete elvittem orvoshoz egy 3 honapos cicamat, azt mondta a doki, hogy abbol a cicabol sosem lesz mar macska. Neki eloszor egy virusos felsoleguti fertozese volt, amibol “sikerult” kikezelni, de ennek lett egy szovodmenye, ami a nedves FIP, nagyon hamar leepult, orarol orara rosszabbodott az allapota. Mondta a doki, hogy lecsapolhatja, de az csak tuneti kezeles, mindenkepp ujra vizesedik. A cicanak sem jo es nekem is anyagilag eleg megterhelo lett volna. Maximum 2-3 hetet adott neki. Szal semmikepp nem lett volna ertelme, ha vege ugyis halal..es az a cica tenyleg szenvedett, mar a tudeje is elvizesedett. Mondta a doki, ha van még beteges cicank, akkor valoszinu, hogy o is elkapta. ..es igen..akkoriban gyengelkedett a kandur. Innen tudom, hogy o is fip-es es rengetek tunet jelentkezett mar nala. Sosem volt meg ilyen problemank, ez szamomra uj. Ha meghalt egy cicank, az nem betegsegben. Azt tartom meg furcsanak, hogy a fip mindket valtozata megjelent nalunk. Azt olvastam az esetek 2/3-a vizesedessel zajlik es csak 1/3-a szaraz. Van meg 3 cicam, nagyon egeszsegesnek tunnek vagy mar ok is fertozottek, csak tunetmentesek? Hogy lehet ezt megallapitani? Vervizsgalattal? Koszonom az infokat a gyogyszerrol!
2009. júl. 17. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvashatsz a fip-ről nagyon sokat, igen szomorú olvasmány:


[link]

2009. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Vérvizsgálattal meg lehet állapítani, hogy a többi cicád is fertőzött-e.

Ha együtt tartod őket akkor nagy a veszélye, hiszen igen ragályos betegség. Vizsgáltasd meg őket!

2009. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Szia. Mindkét cicám FIP pozitiv lett 2 éve. Feline interferon kezelést kaptak. Nem ajánlgatásképp mondom, mert iszonyat drága (akár többtízezres tétel adagonként) és ráadásul nem mindig használ, de a cicáim megmaradtak és azóta szinte semmi gond nem volt.


Igaz, ha jól emlékszem nem a haspuffadós, hanem a köhögös vállfaja volt - azt mondják ez más, de talán mintha súlyosabbnak mondták volna. Mikor a nagyobbik bekerült, már majdnem összeomlott a tüdeje, de rendbehozták. Sokáig gyógyszereztük és mikor kiderült h a másik is beteg, az is megkapta az interferon adagot. A nagyobbik, aki a tüneteket produkálta, már egész halvány tesztet produkált tavaly tavasszal. Folyamatosan kapnak immunovetet ill egy másik hasonló vitamint, váltogatva.


Remélem tudtam vmit segíteni, kitartás.

2009. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Azt nem írtam, hogy a macskák teljesen tünetmentesek, boldogok. Viszont nem járnak ki, nem is jártak soha. Mellékesen: mindkettő fajtatiszta, neves alom. Nem csak az utcán lehet összeszedni. Nem tudjuk melyik hozta.
2009. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Szia, mi ujsag a cicaval? Azota majdnem 3 ev eltelt, remelem, hogy sikerult valami csodaszert talalni!

A 8. hozzaszolotol kerdeznem - hatha valami csoda folytan olvassa - hogy tenyleg sikerult kigyogyulni a cicoknak a FIP-bol? A nedves valtozatbol? Ez hihetetlen! Azota minden rendben?

2012. márc. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!