Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csinálnak a macskák, ha...

Ashley Vögel Falcon kérdése:

Mit csinálnak a macskák, ha terhesek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A cicám már 2 napja nem jött haza, és amikor eltűnt elég nagy volt a hasa. Nem vagyok benne biztos, hogy tényleg terhes volt-e, de valószínű..El szoktak bújni a macskák, amikor terhesek, hogy nyugodtan szülhessenek? A ti macskátok mit csinált ilyenkor?

Eléggé kétségbe vagyok esve, hogy egyáltalán valaha még viszont látom-e..Ezért normális válaszokat kérnék.


2012. júl. 30. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tudom, de ne ess kétségbe, biztos előkerül :) Google-zz, hátha találsz valami értékes infót.
2012. júl. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, van mikor elmegy,és az erdőben szül meg. Akkor csak kajálni jár haza.
2012. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:

Elszoktak bújni, nyugodt biztonságos helyet keresnek. Egy hét is beletelhet mire előkerül, újra. Tegyél ki kaját mert nagyon éhes lesz.


Szerencsésebb lett volna ha te előre biztosítasz neki egy nyugodt biztonságos helyet, pl az egyik sarokban akár bent akár valami alsó épületben sufniban egy kibélelt kartondobozt. Mert ha nem tud megszületni a kismacskák közül ez egyik (beledöglik) abba az anyamacska is belepusztul, ez sajnos elég gyakori. Viszont ha ott van ki lehet tapintani van -e még bent.


Nekünk egyszer eltűnt így a macskánk aztán az ágyneműtartóból halottunk kismacskanyávogást, ott volt az egész család mikor felnyitottuk egy régről maradt műszőr bundán, szerencsére nem volt problémás szülés. :)

2012. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezek szerint gyakori hogy elmennek..

Cicakaja van itthon bőven!:)Remélem előkerül

2012. júl. 30. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy lehet hogy nem tudod valóban terhes volt-e? Azért az elég feltűnő... pl ha dagadt egy macska akkor az egész macska "nagy", ha terhes akkor a hasa kétoldalt kerekebb és keményebb.

Az én cicámnak volt helye bent is, pincében is, mégis máshova ment szülni, sose láttuk többé, elég fura. Még a környéken sem látta senki.

Nem árt ha szétnézel a szomszédoknál és mondod hogy szóljanak ha látják.

2012. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor megy el ha nem biztosítjátok neki a helyet, ha zárt helyen van, nem engeditek be amikor elindul a szülés.

Ha van neki hely és tudod, hogy mikor fog szülni, magyarul tudod a szülés jeleit akkor otthon ellik meg.


Nekünk éppen terhes a cicánk, a 9. hétben van, szóval bármelyik pillanatban beindulhat a szülés ezért folyamatosan figyeljük, a helye már kész a garázsban, bent van az alom, víz , "szülőszoba" (doboz, benne törölköző ) szóval várunk :)

2012. júl. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
képzeld,a mién kinti-benti,és hajnalban rájött egy kicsit,veszettül kaparta a szobaajtónkat,sajnos édesanyám kizárta mert őt zavarta,persze nyávogott össze-vissza,majd reggel,amikor felkeltünk rá pár percre megellett a szőnyegen,a nappaliban...:)) A szobába ilyenkor sajnos anyukám nem engedi be,de hát a cica oda akarna mindig menni....:/
2012. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ivartalaníttatnád nem kéne emiatt aggódnod,hogy vajon hol van,egyáltalán él e.. Csak egy erős javaslat.
2012. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!