Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a baja a macskámnak?

Mi a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
Namármost, pár hete észrevettem, hogy kinti kandúr cicámon több helyen foltokban csupasz a bőre. Legjobban az alsó állkapcsán látszik. Mivel heges, ezért azt gondoltam, hogy biztos sokat harcol más macskákkal, de van egy másik kandúr cicám is (testvérek), akin nincsenek ilyenek. Eddig még úgy voltam vele, hogy biztos harciasabb. De észrevettem, hogy a hónaljánál mindkét oldalon egy olyan 3 centis szakaszon szintén hiányzik a szőr, plusz a hasán is kisebb pontokban. Miért van ez? Hogy lehet kezelni? Amúgy semmi baja, kedves és eszik rendesen. Lehet, hogy rühes? És mennyi idő múlva nő vissza a szőr?
2012. júl. 31. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

a mi macskánknak is foltokban volt kihullva a szőre, elvittük orvoshoz és gombás fertőzése volt, ami halálos is lehet a macskára nézve és te is elkaphatod, persze rád nem halálos, de piros körök lehetnek rajtad ( ha elkaptad )

vidd el orvoshoz és ha ez a baja akkor add injekciót és kenőcsöt amivel majd naponta kétszer kell kenegetned kesztyűvel azt a részt :)

2012. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg,hogy nem-e bolhás.Ha bolhás akkor attól van , ki lehet irtani őket.

Viszont az is lehet,hogy valami gombás fertőzést kapott el aminek a tünete folytonos vakarózás és bunda nyalogatás, fertőző is lehet és csak orvos tudja gyógyítani.Nézesd meg orvossal csak ő tud biztosat mondani...

2012. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!