Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem túl pofátlan a macskám?

Nem túl pofátlan a macskám?

Figyelt kérdés

Mindig éhes, kb. óránként jön,hogy adjak neki enni, bármit megeszik, a kenyeret is magában,csontot is,madarakat is próbál elkapni.

Múltkor az ebéd után megmaradt csontokat a kukába dobtam mert az állatorvos azt mondta,hogy ne nagyon adjak a kutyáknak ,az egyik allergiás a csirkecsontra a másiknak pedig gondja van az ürítéssel csont evés után.Aztán jött a macska,hogy éhes és nem adtam neki mert már akkor megevett egy fél doboz konzervet pedig még a nap fele sem telt el.

Egy darabig járkált majd mikor otthagytam bemászott a kukába és hozta ki a csontokat, a kutyák persze azonnal el is kobozták az összeset, aztán beléptem a konyhába és akkor ugrott ki a macska a kukából egy csonttal a szájában és gyorsan el is futott.

Aztán ha valami húst vágok vagy felvágottat teszek ki az asztalra rögtön ott a macska és nyúlkál a lábával ,próbálja magához húzni meg olyan hosszúra kitud nyúlni,hogy feléri az asztal a földről és akkor onnét is nyúlkál,mondjuk akkor éppen,hogy eléri a szélén lévő dolgokat,de inkább a székre ül fel és onnét leskelődik.



2012. júl. 31. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én inkább aranyosnak látom hogy annyira szereti a hasát
2012. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Minden cicc ilyen
2012. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
De. Viszont ha te így szereted, és ilyenre nevelted, az a te dolgod, én nem szólok bele.
2012. aug. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
üdv a cicusok világában :D ez már csak így megy,állando evés-alvás körforgás :)
2012. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát macskától mit vársz :D övé a világ legalábbis ő ezt hiszi. Viszont ahogy leírod a falánkságát nem lehet hogy valami baja van? Nem kerestetek meg ezzel egy orvost? Mert lehet hogy férges, vagy valami hormonális gond, vagy hasonló.
2012. aug. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hehe,nagy forma a macskád:))
2012. aug. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem megfelelő a beltartalma annak amit adsz neki így állandóan éhes.Próbálj meg valami jobb kaját adni neki.Nálunk nincs lyan,hogy lop a macska.
2012. aug. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

CSak konzervet kap? Ha igen, akkor jóhogy éhes, mert annak 80%-a víz. Én is éhes lennék és lopnék, ha csak vizet kapnék inni.

Vegyél neki jó minőségű (nem whiskas, pedigree és társai) száraztápot is neki, és adj neki azt is. Vagy rendes husit, állatboltokba kapni azt is.

2012. aug. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 borcsi02 ***** válasza:

Sajnos én is elkövettem ezt a hibát,hogy mindig megsajnáltam a cicát,ha kuncsorgott,és ha jöttek kajáért követelőzni,ugrottam,és adtam nekik,naponta többször. Ezért egy idő után nagyon megszokták és reflexből jártak enni,szerintem még éhesek sem voltak. Előfordult,hogy néha már dühből is evett az egyik cica:),mert ha nem akartam kiengedni éjszakára,látványosan puffogva odavonult a tányérkájához,és elkezdte tömni magába a macskatápot.

Idővel úgy rákattantak a macskakonzervre,hogy bármennyit képesek voltak betermelni,és rájöttem én is,hogy az ilyen konzervekben semmi tápérték,teli vannak nyomva mindenféle adalékkal,és ezért nem tekinthető megfelelő tápláléknak,csak átmegy rajtuk,de az éhségüket nem csillapítja,ráadásul olyan mesterséges aromák,ízek vannak benne,amire nagyon rá tud szokni egy cica..Érdekes,amint főtt húst kaptak,egyből elég volt nekik napi kétszeri alkalomra,még hagytak is belőle.

Nálunk is szoktak néha 'kukázni',vigyázni kell velük,nehogy kiszedegessék a dolgokat onnan.

Az meg,hogy lopkodni próbál,szerintem is aranyos:)tipikus cicás dolog,ez egy formája lehet a 'vadászatnak':)...Na meg számukra fenséges eledelnek minősül egy felvágott,pláne a nyers húsdarabkák,erre beindulnak,mint cápa a vérre.

2012. aug. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak arra vigyázz, hogy disznóhúst NE egyenek, ne is lophassanak.
2012. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!