Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kaptam egy 8 hetes...

Most kaptam egy 8 hetes macskát. Az elmúlt pár napban mindenféle ételell etettem. A virslitől a levesig. De vettem neki whiskas szárazeledelt és tasakos kaját. De mikortól adhatok neki? es naponta hányszor?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez rá van írva a csomagolásra. Ilyen korban érdemes junior táppal kezdeni. :)
2012. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 aya26 ***** válasza:
0%
Ne kapasd el!! Szerintem simán adhatsz neki olyat, amit te is megeszel, és hozzá valami vitamint, mert amikor az én cicám kicsi volt, mindent megevett, aztán rászoktattuk a tasakos kajára, és már mást nem eszik meg!
2012. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Vigyázz, mert ha rákattan a tápra, nem fogja megenni a házi kaját. Tapasztalat...
2012. aug. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Száraz kaja és friss víz mindig legyen előtte, persze még junior kaja. 2 hónapos cicának meg bőven elég napi 3-szor tasakos vagy konzerv.
2012. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
3. válaszolóba belekötnék. Egy cicának tökéletes elég, ha szinte csak tápot eszik. Abból is persze a jobb, nedvesebb minőségűt. A konzerv, és alutasakos/tálcás kaják 80%-a víz. Lehet, hogy jól lakik vele és jobban ízlik neki, de alig van benne tápanyag. Ráadásul ezekbe sok felesleges vacak van. Ezt sem árt neki adni naponta, de a száraz kajában van a tömény tápanyag és vitamin.
2012. aug. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
tenyleg vannak egyes macskak akik rakapnak es vannakk akik nem ... de utolso valaszolo... az azert eleg sok penzbe kerul .. es ha nm hapa szarazat es tasakost ccsak hazi kosztot pont olyan jol lesz es pont olyan egezseges lesz... jah es nm mindenki engedheti meg maganak azt . hogy egy heten 5 ezreket koltson el a legjobbminosegu macskakajara ...
2012. aug. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Maxitabi ***** válasza:

Szia, a kiscicának ne adj még össze vissza kaját, amíg fejlődik az emésztőrendszere. Óvatosan csak! Ha kölyöktápot vettél, azt áztasd be vízbe, úgy eheti és a tasakost is. De: ne whiskas-zal etesd, nem jó, ahogy a többi szupermarketes táp sem. Írták már: tele van olyan anyagokkal, ami nem bele való.. És adhatsz neki táp mellé túrót, kafírt, natúr joghurtot, húst, csirke,pulyka,marha..stb (csak sertést nem nyersen)húst, nyakat.. A csirkecsonttal vigyázni kell, mert szilánkosan törik főzve-sütve.De ugye egeret is egyben esznek meg.

Az utolsó válaszolónak: nálunk a legjobb cicatápot eszik a macsekok és a 7kg-os zsák 12 000 Ft, egy napra 100 Ft jut, mivel 5-6 hónapig kitart és kevesebb kell belőle, mint egy rosszabb minőségűből. Tasakost is adhatsz majd neki, de amire figyelj: tilos cukor (bármilyen formában-cukorrépa, karamell stb), színezék, tartósítószer, ízfokozó, színezék a tápokban és a gabona, kukorica sem kell egy ragadozónak. Ahogy írták: egy jó minőségű tápban benne van minden vitamin, főként taurin, ami kell, e mellé adj neki -akár házikosztot, de az ne a maradék legyen, mert a fűszeres dolgok nem jók nekik. Persze ha egyszer-egyszer kap majd (később),az nem gond.

Amíg kicsi, addig nálunk mindig volt kinn szárazkaja, mert fejlődő szervezet.De akkor mellé kell vizet biztosítani-tényleg rá van írva a tápra.

Jó cicázást!

2012. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van.

Én is most kapok macskát, és beszéltünk egy szakértővel aki szerint a macska felnött korában ne egyen annyi tasakos kaját, de viszont a legjobb ha csak tápot kap de száraz mindig legyen előtte, és friss víz.

Én is a legjobb táppal etettem az eddigi macskáimat.

2012. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Már kaphat szárazeledelt és tasakost is.Szárazeledel állhat előtte egész nap+egy alutasakos kétszerre felosztva.Én legalábbis így szoktam adni a cicámnak.
2012. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne whiskast vegyél! Borzalmas drága és rossz! Figyeld az összetevőket, lehetőleg ne 4%hús/fehérje legyen benne. Ajánlom az aldi topixját! A mieink nem kapnak tasakost, csak néha. Inkább kapnak husit, halat, kis csontokat. Ne adj neki mindenféle levest meg ételt. Abban van fűszer meg mindenféle összetétel!
2012. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!