Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskához értők! A kandúr...

Macskához értők! A kandúr tényleg lustább, nem egerészik?

Figyelt kérdés
Eddig lány cicánk volt, az őszig, ekkor pusztult el. Kertes házban élünk és most kandúr mellett döntöttünk. Tényleg kevésbé jó vadász?
2012. aug. 3. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom, hogy a nőstényekből akkor jön ki a vadászösztön, ha kölykük van. Most, hogy vannak kismacskák, a nőstény macskáink mindent (!) összefogdosnak: egeret, vakondot, gyíkot, bogarakat - és hozzák a kicsiknek.

Szóval lehet benne valami, hogy a nőstények jobb vadászok, de leginkább akkor, mikor kicsinyeik vannak.

2012. aug. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a kandúrok már lusták elvárják hogy a nőstény zsákmányoljon ...
2012. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nőstények valóban jobb vadászok,a hímek meg csak punnyadnak:D Nézd meg Garfieldot:D
2012. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 fercsi23 válasza:
én úgy tudom hogy a tüzelő női macska egerészik hogy legyen a kiscicának mit enni de ha van egykhis szerencséd szórakozásból elfogja őket
2012. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő nemű,igaz ivartalanítva vannak.

Egyik se vadászik,de ez az én hibám is,mert mindent megadok nekik.

Szóval el vannak kényelmesedve.:D

2012. aug. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 okoska31 ***** válasza:

ha nem várja mindig terülj-terülj asztalkám, a kandúr is elmegy vadászni.

a nőstény meg csak a kiscicák miatt mehet többször - de gondolom ivartalanítva volt nálatok.


szóval, nem hiszem, hogy lenne különbség alapból.

2012. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kandúrok nem vadásznak, viszont ahol kevés a kaja ott eleszik a tálba kitett kaját a nőstény macska elől, vagy elveszik annak zsákmányát.
2012. aug. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A nőstény cicánk remek vadász volt...a közelben van egy vizesárok, és 2 házzal feljebb kacsát-tyúkot tartanak, ezért a kertben néha van patkány, a kis nőstény házicica azt is elkapta. Nos nem volt ivartalanítva, de kétszer elvetélt, soha nem nevelt fel egy almot sem, és soha többet nem fogant meg, bár volt udvarlója.
2012. aug. 3. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem kandúrom volt, nagy vadász. Mindent elkapott, ami mozgott. Most ivartalanított nőstényem van, ő úgyszintén. Mindkettő kapott enni rendesen, a vadászösztön hajtotta őket, nem ették meg a zsákmányt.
2012. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, remélem nem lesz lusta, pont Ő is vörös cirmos, mint Garfield. Az előző cicánk élvezetből ölt, ritkán ugyan evett a zsákmányból, de vakondtól a madárig mindent hazahordott...A kismacsek most is nagyon élénk, végtelenül kedves és nagyon okos.
2012. aug. 3. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!