Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Úgy tűnik h augusztus végén...

Úgy tűnik h augusztus végén (hosszú itthoni harcok után) lesz egy kiscicám, és mivel még sosem volt lenne pár kérdésem? (lent)

Figyelt kérdés
szóval a fő kérdés az lenne hogy meg lehet-e tanítani egy macskának hogy a legtöbb idejét az n szobámban töltse, tehát hogy tesóm és anyumék szobájába körbenézésem kívül ne nagyon töltsön időt...? ezenkívül minden infóra szükségem van ami a macskatartással kapcsolatos, nagyon felkészültnek kell lennem...
2012. aug. 4. 09:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2 éves cicám van, hihetetlen forma!

Neki 2 alomtálcája van, egy zárt, és egy nyitott. A nyitottba pisil, a zártba kakil. Persze ez nem feltétlenül van így minden macskánál, az enyém ilyen. Amit már valaki írt, hogy ha zárt alom, ne rakd rá az ajtót, az nagyon jó gondolat. Az én cicám is becsípte a lábát, és visított, pedig már nagy volt.

Ha emeleten laksz, vigyázz az ablaknyitással, mert kimászik, lát egy bogarat, kiesik, stb. A bukóra kinyitott ablak is hasonló.

Nálunk 3 vizes tálca van kirakva, így "eszébe" jut, hogy igyon. Száraztáp mindig kint van, alutasakosat reggel-este kap. Ezenkívül jutalomfalatot, mert imádja. A növényekkel vigyázz, mert szeretik szétszedni, nálunk csak az erkélyen van, de ott is lerágja ha nem figyelek 2 percig.

Van egy olyan hülye szokása, hogy ha bármilyen tárgy van az a szekrény, dohányzóasztal, komód szélén, akkor azt leveri... :)

Két kaparófája van, mindkettőt használja, meg a felcsavart szőnyeget is... Rengeteget játéka van, mégis az üres flakonokkal, zacskókkal játszik. A zoknikat, sapkákat, kendőket lopkodja. Felkapja, és elviszi.

Mi az első tüzelésről lemaradtunk, így később lett ivartalanítva, de mindig amikor tüzelt felvett egy új szokást. Pl. cigarettacsikkek lopkodása, csapból ivás, cipőrágás. A cigiket szétcincálta, így azokat eldugtuk előle, a cipőből kitépte a betétet, és a párnahuzatban aludt. Ezeket szerencsére hamar megunta.

Ami nagyon fontos, hogy ivartalanítsd, és hogy jó eledelt adj neki. Drágább a jobb, de több ideig elég mint a whiskas és társai, és sokkal kevesebb lesz rá az esélye, hogy beteg lesz. Ez tapasztalat sajnos, későn kapcsoltam, hogy jó kaját vegyek. Nem tudtam melyik a jó, és szrt vettem. A mostani cicám már Royalt kap.

2012. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló nagyon köszönöm a részletes leírást a cicádról :) biztos nagyon jó fej lehet! :)


úgy örülök h ennyien segítetek! :)

2012. aug. 5. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!