Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartás Budapesten?

Macskatartás Budapesten?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy örökbe fogadunk egy cicát. Mind a ketten falun nőttünk fel és ott a macska nem családtagként volt tartva hanem azért, hogy egerésszen és a házba sem jöhetett be. Mi családtagnak szeretnénk és tippeket kérnénk arra, hogy mikor jöhet be meg ilyesmik..

Nagy kertes házban élünk és még az lenne a kérdésem, hogy ha fent vagyunk az emeleten és nem tudjuk beengedni akkor hogy jön be??Nyitva hagyjuk az ablakot?


2012. aug. 6. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az hogy mikor mehet be ti döntsétek el... akár benti cica is lehetne

arra meg hogy hogy megy be: [link]


amúgy miért aggódsz hogy hogy jön be ? nálunk úgy van hogy akkor jön be ha behívjuk és akkor megy ki amikor kikéreckedik

Ivartalanítjátok a cicát nem fog elmenni , max. a szomszédba úgyhogy bármikor be lehet hívni :D

2012. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Miért kell, hogy bemenjen egyedül? Nálunk a macsek az esetek 90%-ban kertben van. Akkor engedjük be, ha nagy vihar van vagy iszonyat hideg. Van kint fedő alatt egy nagy takaros, szigetelt háza és ott alszik. Nem is szeret (a fent említett példákon kívül)nagyon a lakásban lenni. Befut az előszobába és már megy is ki, gondolom körbenéz. Így simogathatjuk bármikor őt, játszhatunk vele, de nincs mindenhol szőr, plussz nem megy be az ágyunkba. Nálunk a gyerekek miatt alakult így, de nem bántam meg.
2012. aug. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismerősünknek mágneses macskaajtaja van és úgy megy be a cicc, de "idegent" nem enged be.
2012. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy furcsa ha bejön.. Csak azt gondoltam, hogy általában úgy van, hogy ha akar bejön ha nem akkor kint van... Az ivartalanított macskák komolyan csak maximum a szomszédig mennek el?
2012. aug. 6. 14:05
 5/11 anonim ***** válasza:

hát igen , legalábbis a miénk csak oda megy

meg azért is érdemes mert nem spriccel , nem verik össze, stb..

nekünk egy 1 éves ivartalanított kandúrunk van és a párzási időszakba , semmi nem volt , olyan volt mint bármikor máskor

2012. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha nőstény? Akkor is ivartalaníttatnánk mert nem szeretnénk kiscicákat. Ő is csak addig menne?
2012. aug. 6. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam a kinti cicámról. Nőstény -ivartalanított-, és tényleg nem csavarog el. Max a szomszédban nézi a tengerimalikat a kertben.
2012. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a nőstény macskák ivartalanítás nélkül se kóborolnak el, őket a kiscicák miatt kell
2012. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mikor mehet be? Amikor szeretne. Mi is családtagokként kezeltük őket mindig, de úgy oldottuk meg, hogy nem voltak mindig odabent: a bejárati ajtónál jó kis szélvédett helyen készítettünk nekik egy bélelt, de könnyen tisztítható, meleg dobozt meg egy kutyakosarat. Ott is ettek, ittak. Így mindig a közelünkben maradhattak. (Szilveszterkor, petárdázó szomszédok idején, viharban beengedtük őket, el is várták, nekünk is természetes volt az ilyesmi.)

Mivel az ajtó egyik része üveges volt, azon folyton benéztek hozzánk, tehát elég sűrűn beengedtük őket. Napjában kétszer is, de inkább akkor, amikor kifejezetten akarták már.

Legyen kinti macska, de ha szeretnétek, hogy félig-meddig bent is legyen, akkor legyen neki odabent egy tálkában víz, valami sarokban meg macskaalom. Így aztán azzal sem lesz gond, hová végezze a dolgát.

Kinyitod az ajtót, bejön. Te is mész a dolgodra, kinyitod az ajtót, kimegy. Meg odacsücsülnek az ajtó elé és várnak rád. :DDD

Ha ivartalanítod, tényleg elég jól nálad marad.

Nekem négy ivartalanított kandúrom volt, persze, szerettek kirándulni egy picikét, de nem verekedtek más kandúrokkal, tehát nem jöttek haza megtépve, sebes fejjel - a nap legnagyobb részét az ajtón történő befelé bámulással töltötték és folyton májogtak, akkor is, ha előtte három órát voltak odabent, aztán kitettük őket pár perce. Ha nagyon hozzátok szokik, sokat törődtök vele stb. és még ivartalanítva is van, akkor folyton a nyakatokon fog lógni, az biztos. :DDD

Illetve lehet csináltatni macskaajtót is, de szerintem nem muszáj.

2012. aug. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az ivartalanított macskák komolyan csak maximum a szomszédig mennek el?"


Ugyan dehogy! :) De az tény, hogy kevésbé csavarognak el, nem olyan messzire. És kisebb eséllyel keverednek verekedésbe, amelyben megsérülhetnek vagy fertőzést szedhetnek össze.


A bejárati ajtóra szereljetek macskaajtót. Ősztől tavaszig nem gond az a kis szellőzés, télen meg jobb, ha nem nagyon engeditek ki. Nekünk régebben halt meg úgy kijárós cicánk, hogy leesett az első nagyobb hó, a cica meg a nagy hóban nem tudott menekülni, amikor megtámadta róka vagy kutya (nem láttuk, csak szegénykének a széttépett testét találtuk meg később).

2012. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!