Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A sziámik mind ilyen rosszak?...

A sziámik mind ilyen rosszak? :D Fognak változni idősebb korukra?

Figyelt kérdés
Van egy féléves ivartalanított lány sziámicicám, szörnyen rossz,mindenhova fölmászik,mindent lelök,rohangál,harap..még ivartalanítás után is. Mindig ilyen marad?!:D
2009. júl. 19. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én egy 11 éves sziámi macskuszt ismertem, na ő naogyon nyugodt volt. Úgyhogy fel a fejjel, már csak 10 év és megnyugszik. :)


Viccen kívül: Az én házicicám olyan 1 éves kora körül kezdett lenyugodni. Persze még mindig játékos és rossz, de azért már sokkal higgadtabb. :)

2009. júl. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi,reménykedem:D nem kéne még több törött tányér/pohár...:D
2009. júl. 21. 12:49
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy nőstény sziámim, még gyerekkoromban kaptam. azóta sem volt ilyen öntörvényű, különc macskám. minden macska egyéniség, de ő különösen az volt. soha senkit nem szeretett, csak anyukámat meg amikor lefialt a kölykeit de értük mindent. olyan volt, mint egy szeszélyes díva, már ha macskára lehet ilyet mondani. nagyon méltóságteljes volt és hideg. szegény 10 éves korában súlyosan megbetegetedett, menthetetlen volt. el akartuk vinni állatorvoshoz, hogy ne szenvedjen, de egyszer csak nem jött többet haza, valószínűleg elvonult maghalni.
2009. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia! Nekem van egy, 5 éves kb. Az évek során sokat higgadt, de valóban nagyon intenzív, kiváncsi személyiség. Nagyon sokat számít, milyen közeli kapcsolatot tudtok kialakítani - az én cicám elsősorban szeretettel nevelhető.


Fél évesen még nagyon fiatal, az enyém ilyen idős korában még a wc-n is zaklatott, nem akart nélkülem lenni. Rengeteg szeretetet igényelnek és törődést: ha nem kapják meg, akkor lesznek olyan elviselhetetlenek, amiről egyesek beszélnek.


Az én cicámnak tényleg nagy a hangja, de csak akkor nyávog, amikor közlendője van. Pl., éhes vagyok, koszos az alom, ki akarok menni (ölben kijárunk a kertbe), gyere lefeküdni (a karomban alszik minden éjjel) és meg is mutatja mit akar.


Sok örömet kívánok hozzá és türelmet a neveléséhez. Kellő ügyességgel a cicus a kutyákkal vetekszik, rendkívül hűséges és odaadó társsá válik. Nagyon okos, intelligens. Minket pl. mindig az ajtóban vár, este elköszön a férjemtől puszival alvás előtt stb.


A mostani rosszalkodása még pár hónapig normális, ivartalanítás után nem tűnnek el egyből a hormonok. 1 éves kora körül kezd el majd komolyodni. Remélem tudtam segíteni, azért ne feledd, ahány cica, annyi személyiség. ;-)

2009. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem írni, h ennyi idősen az enyém a könyvespolc tetején, a plafon közelében rohangált morogva minden nap kb. Ezt "harci zaj"-nak neveztük el. Mostanában már csak néha tör rá, ha vmi felbosszantja pl. Pl. nem játszik vele a másik cica, elfelejtettünk neki kaját adni időben és nem figyelünk rá (azért ilyen nem nagyon van)...
2009. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Két sziámim van lakásban. Kegyetlen rosszak, de imádom őket.
2009. aug. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!