Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek valami jó tipje...

Serenity-cica kérdése:

Valakinek valami jó tipje bolhákra?

Figyelt kérdés
4 cicáról van szó. 2 házi. egy maine coon. és egy iszonyatosan rossz szőrzetű perzsa (olyan pamacsos, csomósodó szőre van).
2012. aug. 9. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

bolhanyakörvet ajánlom

Illetve biztos más dolgokat is találsz, ha elmész olyan helyre ahol állatos dolgok vannak és még segítenek is. Pl. sampont nem ajánlom, mert a cicáknak nem nagyon tetszene a fürdés, de persze ha muszáj, akkor muszáj

2012. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
rendszeresen furdetem oket, mert 2-en szobacicak, szoval azzal nincs gond, de a nyakorvet nem szeretik. es regen probaltunk sok mindent, de alig hasznalt valami es mar nem emlekszem mi volt jo es mi nem. most koltoztunk vissza kertesbe es mar megint bolhagondok :-( es eleg sulyosan!
2012. aug. 9. 23:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Advocate spoton. Nagyon sok mindenre is jó még bolhán kívül. Havonta cseppentesz és elmúlik minden gondod. Olvass utána a neten.
2012. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
koszonom. ennek holnapra utanna nezek. en a hazat bio killel fujtam be. es anno ugy emlekszem, hoyg hasznalt is, de ugy latszik most mar tulelobbek a bolhak, mert sehogy nem birok veluk :-(
2012. aug. 10. 00:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Szárazság van. A cipődön is bevihetsz petét. Sajnos ma már az állataink fenntartásához ugyanúgy beletartozik a bolha elleni védekezés, mint az etetés.

A Biokill jó dolog. A Neostomozan is remek dolog. Még olcsóbb is. De a cicáknál az a baj ezekkel a szerekkel, lenyalják magukról. Nem pusztulnak bele, de nyálzást okoznak és nem igazán tesz jót nekik.

A ház befújását legalább egy hónapig hetente ismételd meg onnantól, hogy a cicák bolhamentesek lesznek.

2012. aug. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
megprobaltam a cicanal, hogy furdetes, szaritas, aztan pont a nyaka tovebe tettem a biokillbol 1 cseppet (nem mertem tobbet, mert nem tudtam artok-e vele), de nem lett semmi baja, a bolhak meg megmaradtak. ok amugy 2-3 hetente vagy havonta furdenek. de havi egyszer mindig. a perzsa tud uszni is :-)
2012. aug. 10. 01:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Biokill így nem működik. Azt is teljesen a bőrre kell permetezni az egész testen.

Ha a benti cicáidat csak befürdetnéd bolha elleni samponnal és a kijáróknak menne a spoton, még az is kicsit olcsóbb és így a kintiek nem visznek be bolhát.

2012. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 shelli ***** válasza:
Frontline. 0,5 ml kell egy 4 kg-os cicának. Ha veszel egyet 20 kg-os kutyának az elég a 4 cicádnak. Állatgyógyszertárban mondta az eladónő, hogy mi is úgy jövünk ki legolcsóbban a két kutyával együtt, ha egy nagyobb miliset veszünk és elosztjuk kg szerint. Be is vált.
2012. aug. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
a biokill csak a macskaknal nem hasznal. a kutyaknal igen.
2012. aug. 11. 00:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ez a problémám, én most próbálom ki: almaecet-víz 1:2 arányban. Remélem hatni fog.
2012. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!